Početna » Slajder » Pro Reko posle peteraca do 2:0 u seriji

Pro Reko posle peteraca do 2:0 u seriji

(Foto: facebook.com/proreccowaterpolo1913)

Italijanski Pro Reko poveo je sa 2:0 u finalnoj seriji protiv Breše, pošto je u drugom meču, baš kao i Partizan, slavio posle peteraca rezultatom 13:12. Šampion je u prvom meču lako došao do prednosti u seriji, pošto je tokom većeg dela meča imao četiri gola viška. Međutim, u drugoj utakmici domaća Breša pružila je jači otpor, pa je pobednik odlučen posle izvođenja peteraca.

Domaćin je odlično počeo, pošto je poveo sa 5:2. U drugoj deonici bilo je i 6:3 za Brešu, ali je Pro Reko uspeo do kraja prvog poluvremena da dođe do izjednačenja. U nastavku su igrači Igora Milanovića zaigrali nešto bolje, pa su poveli sa 9:7, a kasnije i 10:8. Ipak, domaća ekipa, predvođena Molinom, uspela je da se vrati u meč i izbori peterce.

Međutim, tu je domaćim igračima ponestalo koncentracije, pa je Stefano Tempesti zaustavio tri udarca i njegova ekipa je došla na korak od nove titule.

Treća utakmica igra se u subotu od 19 i 30 sati, a u nastavku možete da pogledate celu drugu utakmicu.