Početna » Evrokupovi » Partizan se pobedom oprostio od Lige šampiona

Partizan se pobedom oprostio od Lige šampiona

(Foto: facebook.com/vaterpolo.partizan)
(Foto: facebook.com/vaterpolo.partizan)

Partizan Rajfajzen pobedom se oprostio od ovogodišnjeg učešća u Ligi šampiona, pošto je u poslednjem, 10. kolu, pobedio Galatasaraj u Istanbulu, rezultatom 14:11. Puleni Vladimira Vujasinovića tokom većeg dela meča imali su dva do tri gola prednosti, ali je domaćin pet minuta pre kraja stigao do izjednačenja. Ipak, crno-beli su serijom od tri gola došli do treće pobede i zadržali četvrtu poziciju u grupi B. U ostalim mečevima, Eger je slavio protiv Barselonete i tako se plasirao na fajnal-siks, dok je Primorje u derbiju bilo bolje od Solnoka. Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su ubedljiv poraz u Italiji.

Golovima Gilena i Asanovića, Partizan je posle četiri minuta igre vodio sa 3:0, da bi posle pogotka Slobodana Nikića, mrežu Šćepanovića zatresao i Marko Manojlović (1:4). Gosti su i u nastavku uglavnom imali tri gola prednosti, ali je Galatasaraj u nekoliko navrata prilazio na gol zaostatka. Početkom četvrte deonice domaći su po prvi put na meču izjednačili (11:11). Međutim, novom serijom (3:0), crno-beli su stigli do nove pobede nad šampionom Turske.

Najefikasniji je bio Dušan Mandić sa tri gola, a po dva su dodali Tanasković, Asanović, Manojlović, Gilen i Vico. Kod domaćih je raspoložen bio Vjekoslav Pasković, koji je tri puta bio precizan. Filip Kljajević i Srđan Aksentijević su postigli po dva gola, a jednom se u strelce upisao Nikić.

Poznato je da će se 28. maja u Barseloni u četvrtfinalu sastati Eger i Jug, odnosno Barseloneta i Solnok. Bolji iz prvog duela u polufinalu će igrati protiv Primorja, dok će se pobednik drugog četvrtfinalnog para za finale boriti sa Pro Rekom.

Liga šampiona, 10. kolo

Eger – Barseloneta 11:6 (5:3, 0:1, 3:1, 3:1)
Jug KO – Špandau 12:6 (3:1, 3:2, 2:2, 4:1)
Olimpijakos – Breša 8:6 (2:2, 3:1, 3:2, 0:1)
Primorje EB – Solnok 9:7 (1:3, 2:0, 2:2, 4:2)
Galatasaraj – Partizan Rajfajzen 11:14 (1:4, 4:3, 3:2, 3:5)
Pro Reko – Radnički 19:6 (5:1, 5:3, 5:1, 4:1)

Liga šampiona – Grupa A
Klub Utakmice Bodovi
Pro Reko 10 30
Eger 10 16
Olimpijakos 10 13
Barseloneta 10 11
Radnički 10 9
Breša 10 8

 

Liga šampiona – Grupa B
Klub Utakmice Bodovi
Solnok 10 24
Primorje EB 10 24
Jug KO 10 22
Partizan Rajfajzen 10 9
Špandau 04 10 6
Galatasaraj 10 4

 

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760