Početna » Evrokupovi » Primorje sigurno protiv Partizana

Primorje sigurno protiv Partizana

(Foto: VK Primorje EB)

Vaterpolisti Partizana večeras su u sedmom kolu Lige šampiona izgubili od Primorja u Rijeci sa 14:8. Crno-beli su se ovim porazom i definitivno oprostili od plasmana na fajnal-siks, na koji su se iz grupe B, kao što je i bilo očekivano, plasirali Jug, Solnok i Primorje. Radnički je savladao Brešu i ostao u trci za F6, a u derbiju kola Solnok je savladao Jug. Pro Reko je bio ubedljiv protiv Barselonete, Špandau je u derbiju začelja pobedio Galatasaraj, a Olimpijakos je savladao Eger.

Puleni Vladimira Vujasinovića, odlično su se držali u prvom poluvremenu. Zanimljivo je da u prvih osam minuta nije bilo golova. Kasnije se igralo gol za gol, a domaći su na odmor otišli sa golom prednosti (3:2).

Slično je bilo i u trećoj deonici. Riječani su stizali do prednosti, a crno-beli do izjednačenja. Ipak, iskusnija ekipa Primorja je u poslednjih nekoliko minuta treće četvrtine serijom golova došla do prednosti od 10:6, a nekoliko sekundi pre kraja tog perioda Nikola Jakšić je smanjio na 10:7. U poslednjoj četvrtini domaći su runtinskom igrom uvećali prednost i stigli do pobede, ali i fajnal-siksa.

Najefikasniji su bili Radu i Sukno sa po tri gola, po dva su dodali Krapić i Šetka. Kod crno-belih je osam igrača postiglo po jedan gol.

Primorje EB – Partizan Rajfajzen 14:8 (0:0, 3:2, 7:5, 4:1)

PRIMORJE: Vićan, Burić 1, Radu 3, Krapić 2, Buljubašić 1, Sukno 3, Peroš, Vrlić, Mudražija, Elez 1, Šetka 2, Garsija 1, Lazović.

PARTIZAN: Rističević, Gilen 1, Mandić 1, Vico, Subotić 1, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Radojević 1, Stojanović 1, Asanović 1, Brakočević.