Zvezdašice ubedljive u derbiju, Senta slavila na Tašmajdanu

(Foto: Željko Damnjanović)

Večeras su odigrana dve utakmice sedmog kola prvenstva Srbije za dame, a vaterpolistkinje Crvene zvezde su u derbiju bile ubedljive protiv Partizana sa 12:1. U drugom susretu, Taš je na svom bazenu izgubio od Sente 12:8 i tako joj prepustio drugu poziciju.

U derbiju na Banjici pitanje pobednika se ni u jednom trenutku nije postavljalo. Devojke Miloša Bradića su već posle prve četvrtine vodile sa 4:0, a prednost su uvećavale do samog kraja meča. Po dva gola postigle su Milovanović, Pantović, Ivković i Jakovljević.

Na Tašmajdanu je bilo dosta zanimljivije. Posle izjednačenog prvog poluvremena (4:4), Senta je došla do gola prednosti pred početak četvrte deonice (6:7) i meč je rutinski privela kraju. Senta je u Beograd stigla sa samo osam igračica, a istakla se Rudič sa četiri pogotka, dok je kod domaćih najraspoloženija bila Lara Luka sa tri pogotka.

U derbiju začelja Bečej je savladao Stari grad sa 10:6, a Vračar je slavio protiv Vojvodine (16:10) i tako došao do četvrte pozicije na tabeli.

Partizan – Crvena zvezda 1:12 (0:4, 1:2, 0:1, 0:5)

PARTIZAN: Jovetić, Maksimović, Čegar 1, Ilić, Stanković, Vesić, Đorđević, Cvetković, Šejat. Trener: Krstonošić.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandrović, Milovanović 2, Pantović 2, Ćorović 1, Radojčić 1, Dujović, Simić 1, Mandić, Đorđević, Vasković, Ivković 2, Jakovljević 2, Vujović. Trener: Bradić.

Taš 2000 – Senta Jordo 8:12 (4:3, 0:1, 2:3, 2:5)

TAŠ 2000: Lazić, Maksimović, Rudić, Marković 1, Josifović 1, Ilić, Luka 3, Novaković, Kaplarević, Damnjanović 2, Ilić, Ružić 1, Mišković. Trener: Vujasinović.

SENTA: Juhas, Rudič 3, Buranji 2, Lenđel 1, Kinčeš 2, Molnar, Tot 2, Pataki 2. Trener: Tot.