Zvezda deklasirala Bečej, sigurni Vračar, Senta i Taš

(Foto: Željko Damnjanović)

Vaterpolistkinje Crvene zvezde u petom kolu prvenstva Srbije za dame upisale su veoma ubedljivu pobedu. Devojke koje predvodi Miloš Bradić u gostima su savladale Bečej sa 34:1, a pitanje pobednika nije se postavljalo ni u jednom trenutku. Već posle prvog perioda bilo je 9:0 za Beograđanke, koje su do poluvremena duplirale prednost (18:0). U istom ritmu Zvezda je nastavila i u trećoj četvrtini, pa je pred početak poslednje deonice vodila sa 25:0. Konačno, tada su do pogotka stigle i domaće vaterpolistkinje, ali su crveno-bele, ipak, i tu četvrtinu dobile sa ubedljivih 9:1, za konačnih 34:1.

Najefikasnija je bila Tijana Jakovljević, koja je osam puta zatresla mrežu. Sedam golova je postigla Nataša Simić, dok su se Katarina Đorđević i Nada Mandić po četiri puta upisale u listu strelaca. Jedini gol za domaće postigla je Lanke Horvat.

Sigurne su bile i vaterpolistkinje Sente, koje su u Novom Sadu trijumfovale protiv Vojvodine sa 17:10. Posle prvih 16 minuta gostojuća ekipa je vodila sa 8:6, da bi pitanje pobednika bilo rešeno u trećoj četvrtini, kada je Senta serijom golova došla do „+6“. Kod domaćih je Vuković bila najefikasnija sa šest golova, koliko je i za goste postigla Rudič.

U duelu ekipa iz „donjeg doma“, Vračar je na svom bazenu bio ubedljiv protiv poslednjeplasiranog Starog grada i slavio je rezultatom 18:4. Domaće igračice su na početku nametnule jak tempo, koje vaterpolistkinje Starog grada nisu mogle da isprate. Vračar je na poluvreme otišao sa 7:1, a u istom ritmu je nastavio i u drugom delu utakmice. Markov je bila najraspoloženija sa šest pogodaka.

U derbiju petog kola Taš 2000 je na Banjici slavio protiv Partizan Rajfajzena sa 8:3. Crno-bele su imale dva gola prednosti na poluvremenu (3:1), ali su izabranice trenera Vujadinovića u nastavku postigle sedam golova i upisale ubedljiv trijumf. Najefikasnije, sa po dva gola, bile su Teodora Rudić, Lara Luka i Isidora Damnjanović.

Crveno-bele devojke su posle pet odigranih mečeva prve na tabeli sa maksimalnim učinkom. Prate ih Senta i Taš sa po 12, odnosno Partizan sa devet osvojenih bodova.