Početna » Mlađe kategorije » Dve ekipe Radničkog na finalnom turniru Kupa regiona

Dve ekipe Radničkog na finalnom turniru Kupa regiona

(Foto: VK Radnički)
(Foto: VK Radnički)

Vaterpolo klub Radnički imaće dva tima na finalnom turniru Kupa regiona centralne, južne i zapadne Srbije, za 2000. godište, pošto su dve selekcije tog kluba osvojile prva dva mesta na kvalifikacijama u Kragujevcu.

Prva ekipa, trenera Nemanje Andrića, i više nego ubedljivo došla je do prvog mesta, savladavši drugi tim Radničkog (14:2), Požarevac (22:2), Banja Luku (25:1) i Valis (16:3).

Drugi tim Radničkog, sačinjen od dve godine mlađih igrača, predvođen našim proslevljenim vaterpolistom i sportskim direktorom kluba, Jugoslavom Vasovićem, do finala je došao na impresivan način. Naime, posle remija sa Banja Lukom (7:7) i pobede nad Valisom (12:3), za drugo mesto u poslednjem meču turnira potreban mu je bio trijumf od 34 gola razlike, protiv Požarevca, do kog su dečaci uspeli da dođu u finišu susreta (35:1), pa je usledilo veliko slavlje.

Tabela: Radnički 1 12 bodova, Radnički 2 7, Banja Luka 7, Valis 3, Požarevac 0.

Za Radnički 1 igrali su: Pavle Gavrilović, Vukašin Ganić, Nemanja Stanojević, Aleksa Đurđević, Luka Dimitrijević, Jovan Radovanović, Matija Alimpić, Luka Vulović, Ivan Bogdanović, Uglješa Panić, Dušan Pantelić, Novak Bojović, Filip Milutinović, Jovan Tanasijević, Nikola Čkovrić i Petar Popović.

Radnički 2 činili su: Lazar Durutović, Petar Mitrović, Aleksa Simić, Vojin Živković, Filip Batinić, Aleksa Trifunović, Lazar Maksimović, Dane Stojanović, Luka Stojanović, Bogdan Marković, Bratislav Radovanović, Lazar Gajević, Mihajlo Radosavljević, Nikola Nestorović, Pavle Petrović i Branimir Jovanović.

Izvor: VK Radnički

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380