Početna » Nacionalna selekcija » Jak otpor Rusije, Srbija pobedom krenula u odbranu zlata

Jak otpor Rusije, Srbija pobedom krenula u odbranu zlata

Vaterpolo Evropsko prvenstvo, Srbija - Rusija
(Foto: www.facebook.com/wp2020budapest)

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je krenula u odbranu evropskog zlata.

U prvom kolu Šampionata Evrope u Budimpešti, Srbija je pobedila najtežeg rivala u grupi, selekciju Rusije, rezultatom 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2). Rusi su pružili dobar otpor evropskim šampionima, rezultatski su bili u igri do sredine četvrtog perioda, ali su igrači Dejana Savića mirno priveli meč kraju i došli do prve pobede.

Mreža se prvi put zatresla posle gotovo tri minuta, a do tada je Petr Fedotov zaustavio udarce Filipa Filipovića i Andrije Prlainovića. Zatim je Duško Pijetlović iznudio peterac, koji je u vođstvo od 1:0 pretvorio kapiten, Filipović. Minut i po kasnije sa krila je prednost duplirao Dušan Mandić, da bi nešto kasnije iz polu kontre na 3:0 povisio Andrija Prlainović. Do kraja prvog perioda Danil Merkulov je postigao prvi pogodak za Rusiju.

Rusi su bolje otvorili drugu četvrtinu i sa igračem više je Ivan Nagaev smanjio na 3:2. Brzo je stigao odgovor na drugoj strani, pošto su Mandić i Prlainović postigli po još jedan pogodak i vratili Srbiji “+3”. Sjajnim udarcem Igor Bičkov je prekinuo nalet, a Merkulov je novim golom ponovo smanjio na samo gol minusa. Raspoloženi Prlainović i precizni Miloš Ćuk su Srbiji vratili najveću prednost i sa rezultatom 7:4 se otišlo na odmor.

Srpski vaterpolisti su opuštenije ušli u nastavak utakmice, što je Rusija iskoristila i za svega dva i po minuta stigla do izjednačenja. Redom su sa igračem više pogađali Bičkov, Nagaev i Merkulov, za 7:7. Seriju je prekinuo Milan Aleksić, a na nešto sigurnijih 9:7 povisio je golom sa stative Nikola Jakšić. Mreže su zatim mirovale skoro šest minuta, a potom je Konstantin Harkov smanjio na 9:8 i tako vratio neizvesnost. Najefikasniji igrač na meču, Prlainović, svojim četvrim golom je najavio sigurnu završnicu Srbije, pošto su posle njega pogađali i Ćuk i Filipović, dok je na drugoj strani jedan gol postigao Lisunov. Ušlo se u mirnu završnicu, a u poslednjim sekundama meča Nikola Dedović je postavio konačnih 13:9.

Srbija – Rusija 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2)

Bazen Dunav Arena. Sudije: Ortega (Španija) i Horvat (Slovačka). Igrač više: Srbija 10 (8), Rusija 9 (4). Peterci: Srbija 1 (1)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Dedović 1, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 4, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

RUSIJA: Fedotov, Sučkov, Vasiljev, Derevijankin, Ašajev, Harkov 1, Merkulov 3, Nagajev 2, Bičkov 2, Kiseljev, Lisunov 1, Šepeljev, Stašenko. Selektor: Jevstignjejev.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi

Baner kupaće gaće

Proizvodi