Početna » Sve vesti » Srpski kadeti pobedili i Španiju za kraj grupne faze u Istanbulu

Srpski kadeti pobedili i Španiju za kraj grupne faze u Istanbulu

Kadetska reprezentacija Srbije 2009 EP 2025
(Foto: Euro Aquatics)

Kadetska vaterpolo reprezentacija Srbije završila je grupnu fazu na Evropskom prvenstvu u Istanbulu sa sve tri pobede, pošto je posle Turske i Mađarske, u trećem kolu pobedila i Španiju rezultatom 14:12.

Španci su malo bolji bili tokom prvih 11 minuta utakmice, kada su četiri puta imali minimalnu prednost. Međutim, u samoj završnici prvog poluvremena Miroslav Jakovljević je pogodio za prvo vođstvo Srbije (6:5) i ispostavilo se je to bio samo početak serije, pošto su u nastavku redom mrežu tresli Milan Vuletić, Nikola Pavlović i još jednom Jakovljević, za ubedljivih 9:5 na nešto više od deset minuta pre kraja meča. Španci su prepolovili zaostatak, ali je Srbija u dva navrata odbijala takve nalete, četiri i po minuta pre kraja je ponovo stigla do “+4” i rutinski je privela susret kraju.

Igrali su: Kosanović, Mićić, Anđelić 3, Munćan 1, Bistrović, Šiljković, Vuletić 2, Savatić, Stanimirović, Papić, Pavlović 3, Jakovljević 5, Paležević i Nestorović.

Selekciji Vojislava Čupića predstoji dan odmora, a zatim borba za polufinale.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner kupaće gaće

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi