Početna » Evrokupovi » Šabac napravio seriju 5:0, pa izgubio od Savone

Šabac napravio seriju 5:0, pa izgubio od Savone

Nemanja Licanin Sabac ekipa
(Foto: Slobodan Sandić)

Vaterpolisti Šapca pretrpeli su drugi poraz na kvalifikacionom turniru Lige šampiona u Splitu, pošto su izgubili od italijanske Savone 10:8. U odnosu na prvi meč protiv Vašaša, ekipa Nemanje Ličanina sada je odigrala bolji meč i mogla je da dođe do pobede protiv italijanskog tima.

Savona je bila bolja u prvom poluvremenu i vodila je 3:1 u završnici prvog perioda, odnosno 5:2 u drugoj četvrtini. Međutim, Šapčani su se razigrali u nastavku, najpre su krajem prvog poluvremena smanjili na 5:3, da bi potom seriju produžili i u trećem periodu, kada su golovima Mihajla Repanovića, Ognjena Stojanovića i Nebojše Toholja stigli do 7:5. Međutim, u završnici te četvrtine Lorenco Bruni, reprezentativac Italije, sa dva gola je poravnao na 7:7.

Šabac je još jednom, perko Nikole Markovića, stigao do prednosti, ali je Savona preokrenula i golovima u poslednja dva minuta stigla do pobede.

Nebojša Toholj i Ognjen Stojanović su postigli po dva gola, a Nikola Marković, Mihajlo Repanović, Petar Stanić i Timur Šakudinov po jedan.

Šabac u trećem kolu, u subotu od 18 sati, igra protiv rumunske Steaue, koja je poražena od Vašaša i splitskog Jadarna.