Početna » Domaća takmičenja » Prednost za Zvezdu i Vojvodinu u utakmicama za plasman od 5. do 8. mesta

Prednost za Zvezdu i Vojvodinu u utakmicama za plasman od 5. do 8. mesta

Miloš Vukićević, VK Crvena zvezda, Kup Srbije
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

Vaterpolisti Crvene zvezde i Vojvodine ostvarili su pobede u prvim utakmicama za plasman od 5. do 8. mesta.

Beogradski crveno-beli su ubedljivo pobedili Proleter rezultatom 14:6, iako su na poluvremenu imali samo gol prednosti (5:4). Iskusni centar, Miloš Vukićević, predvodio je domaće do pobede sa tri gola.⁣

Mnogo neizvesnije bilo je u Novom Sadu, gde je Vojvodina posle preokreta u poslednjoj četvrtini savladala Valis sa 13:12. Valjevci su na poluvremenu vodili rezultatom 7:5, tu razliku su održavali su poslednjeg perioda, ali su potom Novosađani preokrenuli i trijumfovali. Najbolji strelac Vojvodine u ovoj sezoni, Nikola Bogdanović, bio je i u ovom meču najefikasniji sa pet golova, dok je na drugoj strani bivši igrač Novosađana, Stefan Porobić postigao tri.⁣

Prvenstvo Srbije za vaterpoliste

Utakmice za plasman od 5. do 8. mesta

Vojvodina – Valis 13:12 (1:2, 4:5, 4:4, 4:1)

VOJVODINA: Pajković, Marić, Bogdanović 5, Brešćanski 3, Tintor, Biočanin 3, Prekogačić, Radovanlija, Rogač 2, Radanović 1, Mitrović, Vujković, Popadić, Dobrić. Trener: Bajin.

VALIS: Gavrilović, Popović 1, Živojinović 1, Šofranac, Arsenijević 1, Ičagić, Jegorov 2, Porobić 3, Gavrilović, Kovačević 2, Baucalo 1, Gavrilović, Nešić, Anđelić 1. Trener: Saković.

Crvena zvezda – Proleter 14:6 (2:1, 3:3, 3:1, 6:1)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Gajić, Marković 1, Subotić 1, Milojević 1, Pješivac 1, Basara, Trtović, Vukićević 3, Gardašević 2. Radović 2, Ivanović, Smiljević 2. Trener: Savić.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 1, Trajković, Ljubenović 1, Rončević, Ilić, Mitrović 1, Berkov, Trkulja, Bosić 2, Matković 1, Lalić, Sretković, Marić. Trener: Brdarić.