Početna » Domaća takmičenja » Novi Beograd deklasirao i Partizan

Novi Beograd deklasirao i Partizan

Novi Beograd ekipa 2021
(Foto: VK Novi Beograd)

U meču koji je trebao da bude jedan od dva derbija petog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Novog Beograda deklasirali su na Banjici Partizan sa ubedljivih 20:6 (5:1, 5:1, 2:3, 8:1) i tako su pokazali da su ovom trenutku ubedljivo najbolji tim u državi, s obzirom da su od početka sezone dva puta bili bolji od Radničkog, sa 18:14 i 16:10, odnosno Crvene zvezde rezultatom 18:10.

Predsednik Upravnog odbora Vaterpolo kluba Partizan, Jovan Lazarević, uručio je pre početka utakmice prigodne poklone svim igračima koji su ovog leta osvajali medalje, pa su pored srpskih igrača poklone dobili i Grk Angelos Vlahopulos, odnosno Crnogorac Miroslav Perković. Meču su prisustvovali i selektor Dejan Savić, odnosno sada već bivši kapiten reprezentacije, Filip Filipović, koji su takođe dobili poklone od crno-belih.

Novi Beograd je još jednu pobedu najavio već u prvoj četvrtini. Nekadašnji golgeter Partizana, Dušan Mandić, doneo je vođstvo gostima, da bi poravnao Andrej Barać. Usledila je serija Novog Beograda od četiri gola, vođstvo od 5:1 i nazirao se pobednik.

Tim Vladimira Vujasinovića je drugu četvrtinu odigrao u istom ritmu, a prednost je duplirana – 10:2. Redom su pogađali Mandić, Duško Pijetlović, braća Strahinja i Viktor Rašović, Nikola Jakšić, Angelos Vlahopulos i Draško Gogov. U trećem periodu gostojući sastav je bio rasterećeniji, pa je Partizan koliko-toliko smanjio zaostatak i prišao na 12:5.

Međutim, Novi Beograd je opet zaigrao kako može, rešetali su gosti iz kontra napada i na kraju su slavili sa veoma ubedljivih 20:6.

Najefikasniji na meču je bio Strahinja Rašović sa četiri i  Angelos Vlahopulos sa golom manje, dok su kod crno-belih po dva puta pogađali Barać i Petar Velkić.

Partizan – Novi Beograd 6:20 (1:5, 1:5, 3:2, 1:8)

PARTIZAN: Rističević, Jakšić 1, Barać 2, Vićković, Aleksić, Velkić 2, Boven, Nešić, Vico, Radojević 1, Andrin, Mitrović, Bulajić, Božović. Trener: Korolija

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S.Rašović 4, Mandić 2, Martinović 2, Vučinić, D. Pijetlović 2, Gogov 1, Jakšić 2, Perković, Vlahopulos 3, Drašović 2, V.Rašović 1, Fernandez, Šušiašvili 1. Trener: Vujasinović.

Vaterpolo Super liga, Peto kolo

Partizan – Novi Beograd 6:20 (1:5, 1:5, 3:2, 1:8)
Crvena zvezda – Radnički 8:10 (1:2, 2:3, 2:4, 3:1)
Šabac – Vojvodina 15:10 (5:1, 1:4, 5:3, 4:2)
Valis – Zemun 13:9 (0:2, 3:1, 6:4, 4:2)
Proleter – Nais (02.11.2021, 19:00)

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.