Početna » Domaća takmičenja » Partizan ubedljiv protiv Zemuna za 4/4

Partizan ubedljiv protiv Zemuna za 4/4

Miloš Korolija, VK Partizan, Kup Srbije 2020
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

U prvoj utakmici četvrtog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Partizana pobedili su Zemun sa ubedljivih 15:6 i tako preuzeli lidersku poziciju sa sve četiri pobede. U subotu se igraju još četiri utakmice, a derbi kola će biti odigran na bazenu SC “11. April”, gde se u duelu dva učesnika Lige šampiona sastaju Novi Beograd i Crvena zvezda od 19:45. Aktuelni šampion Radnički dočekuje Šabac 19 časova,, a igraju još Vojvodina i Proleter od 18 sati, odnosno Nais i Valis od 20 časova.

Partizan je odlično otvorio meč na Novom Beogradu i posle četiri i po minuta igre vodio je 5:0. Redom su mrežu Zemunaca tresli Aleks Boven, Lazar Vićković dva puta, Petar Velkić i Mihailo Andrin. Nalet je prekinuo Nikola Japundžuć, alli je tim Miloša Korolije do kraja prve četvrtine preko Nemanje Vica i Aleksandra Vukovića povisio na 7:1. U nastavku su crno-beli igrali rasterećenije, pa je na poluvremenu bilo 8:3. Ipak, prednost je nastavila postepeno da raste i na kraju su gosti slavili sa 15:6.

Istakao se Vico sa tri gola, dok su Vićković, Andrin, Vuković, Filip Radojević i Zoran Božović postigli po dva pogotka.

Zemun – Partizan 6:15 (1:7, 2:1, 1:4, 2:3)

ZEMUN: Damjanović, Mihajlović, Jović 1, Kovačević, Đurić, ilić, Pokrajac, Andrejević, Aleksić, Popović 1, timotijević 1, Mitrović 1, Dmitrović, Japundžić 2. Trener: Vukotić.

PARTIZAN: Rističević, Jakšić, Barać, Vićković 2, Gak, Velkić 1, Boven 1, Božović 2, Vico 3, Radojević 2, Andrin 2, vuković 2, Bulajić, Kojić. Trener: Korolija.

Vaterpolo Super liga, Četvrto kolo

Petak

Zemun – Partizan 6:15 (1:7, 2:1, 1:4, 2:3)

Subota

Nais – Valis (20:00)
Novi Beograd – Crvena zvezda (19:45)
Radnički – Šabac (19:00)
Vojvodina – Proleter (18:00)

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.