Početna » Evrokupovi » Pro Reko i Ferencvaroš u finalu Lige šampiona

Pro Reko i Ferencvaroš u finalu Lige šampiona

Pro Reko polufinale Lige sampiona 2021
(Foto: G. Scala/Deepbluemedia/Insidefoto)

Vaterpolisti italijanskog Pro Reka i mađarskog Ferencvaroša plasirali su se u finale Lige šampiona i u subotu od 20 sati i 30 minuta na bazenu SC “11. april” u Beogradu boriće se za titulu prvaka Evrope. U polufinalu su odigrane dve odlične i neizvesne utakmice. Najpre je Pro Reko, predvođen Dušanom Mandićem, pobedio špansku Barselonetu rezultatom 12:10 (2:4, 4:3, 4:1, 2:2), dok je u drugom polufinalnom susretu Ferencvaroš, za koji nastupa Nikola Jakšić, savladao italijansku Brešu sa 14:12 (4:0, 4:6, 3:5, 3:1).

Igrači Barselonete i Pro Reka su bili veoma raspoloženi na početku meča, pa je za četiri i po minuta postignuto šest golova. Vodio je Pro Reko golovima Dušana Mandića i Arona Jangera, ali su Španci brzo stizali do izjednačenja, a potom i do preokreta i vođstva od 4:2. U nastavku se igralo u serijama. Sredinom drugog perioda Pro Reko je predvođen Mandićem stigao do preokreta, ali je na isti način uzvratio španski predstavnik, koji je jako lepim golom Milana Aleksića poveo 7:5 minut pre kraja prvog poluvremena.

Međutim, u narednih osam minuta Pro Reko je bio bolji tim i sa četiri gola u nizu preokrenuo je na 9:7 i do kraja nije ispuštao prednost. Prilazila je odlična ekipa Barselonete nekoliko puta, ali su Italijani odbijali te nalete i u subotu će igrati za devetu titulu šampiona Evrope u istoriji kluba, pošto ovaj trofej čekaju od 2015. godine.

Mandić je bio najefikasniji u Pro Reku sa četiri gola, dok je Petro Filjoli dodao dva. U ekipi Barselonete istakao se Felipe Perone sa tri pogotka, dok se srpski reprezentativac, Milan Aleksić, jednom upisao u strelce.

Ferencvaros polufinale Lige sampiona 2021

Ferencvaroš je otvorio meč sa Brešom onako kako je samo mogao da poželi. Posle osam minuta igre bilo je 4:0 za mađarski tim. Breša je odgovorila odličnom igrom u drugoj deonici, nakon čega je tokom celog meča bila ravnopravan rival. Velika i izjednačena borba viđena je u nastavku, mađarski tim je vodio, šampion Italije stizao i pred odlučujućih osam minuta bilo je izjednačeno 11:11. Čvrsta igra na obe strane obeležila je poslednji deo, a Ferencvaroš se nakon drame u samom finišu bolje snašao i na kraju bio bolji. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marton Vamoš i Deneš Varga sa po četiri gola, dok su u timu Breše Maro Joković i Angelos Vlahopulos postigli po tri pogotka.

U subotu od 13 sati Olimpijakos i Marselj igraju za sedmo mesto, zatim se od 15 i 30 u borbi za peto mesto sastaju Hanover i Jug, Barseloneta i Breša će u 18 časova igrati za treće mesto, dok se finale između Pro Reka i Ferencvaroša igra od 20 i 30.