Početna » Evrokupovi » Jug i Hanover za peto mesto, Marselj protiv Olimpijakosa za sedmo

Jug i Hanover za peto mesto, Marselj protiv Olimpijakosa za sedmo

Marselj Jug Liga sampiona 2021
(Foto: len-f8belgrade.rs)

Vaterpolisti Juga i Hanovera igraće u subotu za peto mesto na finalnom turniru Lige šampiona. Dubrovčani su u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta slavili protiv Marselja rezultatom 16:13, dok je nemački Hanover sa 10:8 bio bolji od Olimpijakosa, u kojem se očigledno poremetila atmosfera pred najvažniji deo sezone.

Marselj je posle poraza od Ferencvaroša pružio mnogo bolju partiju protiv Dubrovčana i vodio je tokom većeg dela prvog poluvremena. Andrija Prlainović je sa dva gola doneo Marselju vođstvo od 5:3 tri minuta pre kraja druge četvrtine, ali je Jug zatim zaigrao mnogo bolje i za svega 120 sekundi je preokrenuo na 7:5. U nastavku su Dubrovčani duplirali prednost i dva i po minuta pre završetka treće četvrtine bilo je 11:7. Francuzi su ipak uspeli da se probude i sa tri brza gola su prišli na samo gol zaostatka (11:10). Jug je ponovo došao do “+2”, a Marselj je u poslednjim sekundama te četvrtine propustio odličnu priliku da još jednom priđe pred početak odlučujuće četvrtine. Tim Vjekoslava Kobeščaka je bolje počeo u četvrtom periodu, stekao je tri gola razlike i nije dopustio Marselju da smanji zaostatak i eventualno unese neizvesnost.

Grčki vaterpolista, Aleksandros Papanastasiju, bio je najefikasniji kod pobednika sa pet golova, d dok je Ugo Kruzija postigao četiri za Marselj, a Prlainović je bio dvostruki strelac.

Aleksandar Radovic Hanover

Nemački Hanover se borio protiv Pro Reka u prve tri četvrtine, ali su Italijani na kraju slomili otpor nemačkog tima, koji je uspeo da se podigne danas protiv Olimpijakosa i izbori meč za peto mesto. Sa druge strane, Olimpijakos je verovatno izgubio dobru atmosferu kada je klub objavio da će klub pojačati Filip Filipović, Andro Bušlje i Đuro Radović.

Hanover je predvođen crnogorskim vaterpolistima, Darkom Brguljanom i Aleksandrom Radovićem postepeno uvećavao prednost protiv crveno-belih. U prvoj četvrtini je Hanover vodio 1:0 i 2:1, da bi u drugom periodu stekao tri gola razlike, a u trećem delu igre je stigao do pet golova prednost i činilo se da je Hanover pred pobedom. Međutim, Olimpijakos se sa dva brza gola vratio u igru, a početkom odlučujućeg perioda je dodatno smanjio zaostatak na 9:7. Dugo su mreže mirovale, a u poslednjim minutima su obe ekipe postigle po još jedan gol, za ukupnih 10:8.

Radović je briljirao sa šest golova, dok je na drugoj strani Konstantinos Genidunias postigao tri.

Polufinalne duele, okršaje između Pro Reka i Barselonete (18.00), odnosno Ferencvaroša i Breše (20.30) možete da pratite na Sport Klubu 3.