Početna » Domaća takmičenja » Radnički posle velike borbe pobedio Partizan

Radnički posle velike borbe pobedio Partizan

Aleksa Ukropina
(Foto: KVK Radnički)

U poslednjoj utakmici 14. kola Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog pobedili su na Banjici Partizan rezultatom 12:11 i tako zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Novi Beograd i Crvenu zvezdu. Kragujevčanima je ovo bila četvrta utakmica u poslednjih osam dana. Prošle srede Radnički je igrao revanš meč četvrtfinala Kupa Evrope u Solnoku, a za vikend je učestvovao na finalnom turniru Regionalne lige, gde je osvojio trofej.

Bio je vidljiv veliki umor Kragujevčana, kao posledica veoma napornih utakmica. Sa druge strane, dobro pripremljena i značajno pojačana ekipa Partizana, na čelu sa reprezentativcem Stefanom Mitrovićem, znala je sve to da iskoristi i odigra potpuno egal utakmicu.

Početak to nije nagoveštavao. Kragujevčani su dobro otvorili meč i sredinom prve četvrtine stekli prednost od 3:1, posle dva gola Radulovića i jednog Ukropine, ali su onda stali i dozvolili „crno-belima“ seriju od četiri gola za „plus dva“ početkom druge četvrtine (5:3). Nastavila je ekipa Partizana u istom ritmu i posle izjednačenja u režiji Toholja i Ukropine (5:5), pa je na odmor otišla sa dva gola „viška“ (7:5).

Strahinja Rašović
(Foto: KVK Radnički)

Nisu se predavali izabranici Uroša Stevanovića, crpeli su i poslednji atom snage i to im se isplatilo već u trećoj deonici, u kojoj su preokrenuli golovima Kruga, Lukića i Ukropine (8:7). Međutim, daleko je to bilo od gotovog, jer se reprezentativac Stefan Mitrović sa dva gola u finišu treće deonice pobrinuo da njegov tim u poslednji period uđe sa vođstvom – 9:8.

Odmah je usledio novi preokret Radničkog preko Toholja i Rašovića (10:9), a drama je potrajala sve do samog finiša. Minut i po pre kraja Ukropina je pogodio za dva gola prednosti (11:9), a odmah he uzvratio Mitrović, u situaciji sa dva igrača više (11:10). Radnički je konačno mogao da odahne tek 10 sekundi pre kraja, kada je sve dileme oko pobednika otklonio Strahinja Rašović.

Najefikasniji igrač susreta bio je Stefan Mitrović sa pet golova, dok su u pobedničkom timu prednjačili Aleksa Ukropina sa četiri i Strahinja Rašović, Nebojša Toholj i Marko Radulović sa po dva.

Partizan – Radnički 11:12 (4:3, 3:2, 2:3, 2:4)

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo 1, Barać 2, Nešić, Gak, Jakšić, Bućan, Radić, Živojinović 2, Aksentijević, Andrin 1, Mitrović 5, Belopavlović, Dimitrijević. Trener: Korolija.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković, Toholj 2, Krug 1, Ukropina 4, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Olimpijske igre

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Italija4310287
Grčka4310257
Mađarska4301296
SAD4202154
Japan4004-160
Južna Afrika4004-810
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Španija4400268
Hrvatska4301206
Srbija4202174
Crna Gora420254
Australija4103-192
Kazahstan4004-490