Početna » Domaća takmičenja » Šabac pobedio Vojvodinu i učvrstio se na četvrtom mestu

Šabac pobedio Vojvodinu i učvrstio se na četvrtom mestu

Đorđe Vučinić, Šabac - Crvena zvezda
(Foto: facebook.com/vksabac)

U trećoj utakmici 11. kola Super lige Srbije, vaterpolisti Šapca su, poput Partizana i Zemuna, sa ubedljivih 15:5 porazili novosadsku Vojvodinu. Šapčani su tako stigli do sedme pobede u Super ligi i odvojili su se na četvrtoj poziciji sa 21 bodom, dok je Vojvodina ostala na 18.

Šapčani su odlično počeli i posle druge prilike sa igračem više poveli su 1:0, a već u narednom napadu bilo je 2:0. Novosađani su iz peterca smanjili golom Ivana Gusarova, da bi domaćin odgovorio serijom od 3:0 i šest minuta pre kraja prvog poluvremena bilo je 5:1. Šapčani su nastavili sa dobrom igrom pa su u završnici druge četvrtine uvećali svoju prednost na 9:3. Posle treće četvrtine sve je bilo jasno, pošto su Savo Ćetković i dva puta Ognjen Stojanović bili precizni za ubedljivih 12:3, pa je Šabac mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji je bio Đorđe Vučinić sa četiri gola, dok su Marek Tkač i Ognjen Stojanović postigli po tri pogotka. Kod Vojvodine su se istakli Ivan Gusarov i Marko Tubić sa podva gola.

Šabac – Vojvodina 15:5 (3:1, 6:2, 3:0, 3:2)

ŠABAC: Filipović, Eraković, Marković 1, Savković 1, Tkač 3, Ilić 1, Vučinić 4, Vuksanović, Drašković 2, Tonković, Stojanović 3, Velkić, Vukadinović, Ćetković 1. Trener: Vasović.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović, Mitrović, Tintor, Prekogačić, Radovanlija 1, Tubić 2, Trkulja, Brešćanski , Gusarov 2, Popadić, Biočanin. Trener: Bilić.