Početna » Evrokupovi » Grčka sigurna protiv Crne Gore, Italija preko Španije do finalnog turnira Svetske lige

Grčka sigurna protiv Crne Gore, Italija preko Španije do finalnog turnira Svetske lige

Vaterpolo reprezentacija Grčke
(Foto: waterpolo.hu)

Vaterpolo reprezentacija Grčke zauzela je prvo mesto na evropskom turniru Svetske lige, koji je danas završen u Debrecinu, pošto je u finalu pobedila Crnu Goru rezultatom 12:7. Pored Grčke i Crne Gore, na fajnal-ejt u Gruziju plasirala se i Italija, koja je u neizvesnom meču sa 9:8 porazila Španiju. U borbi za peto mesto Srbija je sa 9:7 bila bolja od Mađarska, dok je Hrvatska zauzela sedmo pobedom protiv Francuske od 17:5.

Grci su vodili od početka utakmice, a na poluvremenu su imali četiri gola prednosti (7:3). Bolje su otvorili i drugo poluvreme, kada su stekli maksimalnih “+6”, da bi potom Crnogorci smanjili preko Dušana Matkovića i Aleksandra Ivovića. Ipak, Grčka je do kraja održavala prednost i rutinski je privela meč kraju.

Najefikasniji je bio Janis Funtulis sa tri gola, Aleksandros Papanastasiu, Konstantinos Murikis i Hristodulus Kolomvos su dodali po dva, dok je kod Crnogoraca sa tri prednjačio Aleksandar Ivović.

Završni turnir u Tbilisiju će se igrati od 26. juna do 2. jula ove godine.

Evropski turnir Svetske lige (Debrecin)

Za sedmo mesto: Hrvatska – Francuska 17:5 (4:0, 4:1, 5:2, 4:2)
Za peto mesto: Mađarska – Srbija 7:9 (1:2, 2:2, 2:1, 2:4)
Za treće mesto: Italija – Španija 9:8 (2:2, 0:2, 3:1, 4:3)
Za prvo mesto: Crna Gora – Grčka 7:12 (2:3, 1:4, 3:4, 1:1)

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760