Početna » Transferi » Dejan Stanojević na klupi Gruzije i Dinama

Dejan Stanojević na klupi Gruzije i Dinama

Dejan Stanojević
(Foto: Peđa Milosavljević)

Dejan Stanojević novi je selektor Gruzije, koju će voditi do Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine. Stručnjak iz Novog Sada bio je selektor Rumunije pet sezona, da bi potom prešao na čelo Kazahstana. Pored reprezentacije, Stanojević će biti i trener Dinama iz Tbilisija, koji igra Ligu šampiona.

Proveo sam tamo tačno dve godine i ugovor mi je istekao 31. decembra. U pregovorima za dalje nismo mogli da dođemo do dogovora. U tu zemlju me je, uprkos daljini, kvalitetu i prilikama u tamošnjem vaterpolu, privukla ideja da se obezbede Olimpijske igre u Tokiju. U tome nismo uspeli, a i dosta se toga promenilo zbog korona virusa. Spreman sam da idem dalje, okrenem novi list i da pratim profesionalne želje – kaže Stanojević.

Stanojević će u Gruziji ponovo sarađivati sa Borisom Vapenskim i Dušanom Vasićem, koji nastupaju za Dinamo i u budućnosti će nositi kapicu Gruzije, a nekada su, kao i Stanojević, bili u Vojvodini.

Zadatak je da podmladim i pripremim ekipu za odlazak na Olimpijske igre u Parizu 2024. Od 14. februara u Roterdamu nam predstoje kvalifikacije za Igre u Tokiju, koje su odložene za ovu godinu, ali male su šanse da obezbedimo mesto. Idu samo tri ekipe, a s obzirom na to da vizu još uvek nisu osigurale vaterpolo sile, kao što su Hrvatska, Crna Gora, Grčka i Rusija, biće to izuzetno težak posao. U sportu je, međutim, sve moguće, a trudićemo se da ostvarimo što bolji rezultat.

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760