Početna » Evrokupovi » Pro Reko i Jug maksimalni na prvom turniru Lige šampiona, Breša bolja od Ferencvaroša (VIDEO)

Pro Reko i Jug maksimalni na prvom turniru Lige šampiona, Breša bolja od Ferencvaroša (VIDEO)

Vaterpolo klub Jug - Liga šampiona
(Foto: LEN)

Utakmicama trećeg kola u sredu je završen prvi od tri turnira grupne faze Lige šampiona za klubove u grupi A. Vaterpolisti Pro Reka i Juga su zadržali maksimalan učinak, pošto su Italijani lako pobedili nemački Špandau 04 rezultatom 19:6, dok je Jug u derbiju kola uspeo da nadoknadi tri gola zaostatka iz prvog poluvremena i na kraju pobedi sa 9:8 Olimpijakos, koji je tako treći posle tri odigrana kola.

Vaterpolisti Marselja nisu imali sreće na ovom turniru, pošto su imali težak raspored i izgubili su sva tri neizvesna meča. Posle Pro Reka (11:9) i Juga (10:9), od francuskog predstavnika bolja je bila i Ortiđa, rezultatom 11:10.

U grupi B su danas odigrane utakmice drugog kola, a turnir se završava u četvrtak. Domaći Ferencvaroš je pretrpeo poraz od Breše 10:7, a drugu pobedu upisala je i Barseloneta, koja je sa ubedljivih 17:5 porazila Dinamo Tbilisi. Neizvesno je bilo u duelu Jadrana i Hanovera, ali su Novljani trijumfom od 12:11 stigli do prvih bodova.

I u ovom kolu su raspucani bili srpski vaterpolisti. Andrija Prlainović je, kao i u utorak, postigao dva gola uz dve asistencije, dok je Igor Kovačević jednom bio precizan. U Dinamu iz Tbilisija po pogodak su postigli Dušan Vasić i Boris Vapenski, u duelu Ferencvaroša i Breše po jednom precizni bili Nikola Jakšić i Đorđe Lazić, dok je u ubedljivoj pobedi Pro Reka Dušan Mandić takođe učestvovao sa jednim golom.

Vaterpolo Liga šampiona – Prvi turnir

Grupa A – Treće kolo

Marselj – Ortiđa 10:11 (1:3, 3:2, 4:3, 2:3)
Olimpijakos – Jug 8:9 (1:0, 4:2, 0:3, 3:4)
Pro Reko – Špandau 19:6 (4:0, 5:3, 5:0, 5:3)

Grupa B – Drugo kolo

Barseloneta – Dinamo Tbilisi 17:5 (5:0, 4:2, 5:3, 3:0)
Ferencvaroš – Breša 7:10 (1:3, 1:2, 4:4, 1:1)
Jadran Herceg Novi – Hanover 12:11 (3:1, 3:4, 3:5, 3:1)

Grupa A
KlubUPNIGRB
Pro Reko3300189
Jug330089
Olimpijakos320156
Ortiđa3102-43
Marselj3003-40
Špandau 043003-230
Grupa B
KlubUPNIGRB
Barseloneta3300229
Ferencvaroš3201196
Breša320176
Jadran Herceg Novi3102-113
Dinamo Tbilisi3102-153
Hanover3003-220
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760