Početna » Domaća takmičenja » Zvezda veoma ubedljiva protiv Naisa

Zvezda veoma ubedljiva protiv Naisa

VK Crvena zvezda 2020 2021
(Foto: Starsport)

U odloženom meču četvrtog kola Super lige Srbije za vaterpoliste, Crvena zvezda je deklasirala Nais rezultatom 27:6. Crveno-beli su se ovom pobedom vratili na četvrto mesto i imaju 13 bodova, dok iz istog broja utakmica po dva boda više imaju vaterpolisti Radničkog i Šapca, a prvi sa 16 bodova je Novi Beograd 11. April. Utakmicom između Zvezde i Naisa kompletirano je prvih pet kola, a preostale su još tri utakmice da se odigraju, koje su odložene u šestom i sedmom kolu. U narednom periodu će igrati Radnički i Partizan, Crvena zvezda i Šabac, odnosno Zemun i Novi Beograd.

Crveno-beli se nisu mučili protiv Nišlija i samo nekoliko dana posle ubedljivog poraza od Radničkog na isti način su pobedili Nais. Već posle osam minuta bilo je 6:1 za ekipu Aleksandra Filipovića, koja je do kraja utakmice, iz minuta i minut, uvećavala prednost. Najefikasniji su bili Lazar Vićković, Veljko Tankosić, Petar Kasum i Miloš Vukićević sa po četiri gola, dok su po tri dodali Marko Radović i Petar Smiljević.

Crvena zvezda- Nais 27:6 (6:1, 6:3, 8:1, 7:1)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković-Krstonošić, Balažević. Isključenja: Crvena zvezda 9, Nais 11. Peterci: Crvena zvezda 3 (3).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 4, Kasum 4, Marković, Stojanović 2, Milojević 2, Vićković 4, Basara, Vukićević 4, Šulc, Trtović, Radović 3, Aleksić, Smiljević 3. Trener: Filipović.

NAIS: Lazić, Stamatov 2, Pavičić, Vujović, Đorđević, Beronja, Bolović 1, Kovačević, Živić, Ćetković, Vasić 2, Pošmuga 1, Tomić, Živadinović, Trener: Saković.