Početna » Domaća takmičenja » Novi Beograd bez iskusnijih igrača savladao Nais

Novi Beograd bez iskusnijih igrača savladao Nais

VK Novi Beograd
(Foto: facebook.com/pg/vknovibeograd)

U odloženoj utakmici petog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Novog Beograda pobedili su na svom bazenu Nais rezultatom 9:6. Jedan od glavnih favorita za osvajanje domaćih trofeja nije bio tako ubedljiv kao u prethodnim duelima, ali je i pored toga što nisu igrali iskusni Miloš Ćuk, Marko Avramović, Vojislav Čupić i Đorđe Filipović već na poluvremenu, pri vođstvu od 6:0, otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

Nišlije su zaigrale bolje u nastavku i početkom poslednje četvrtine su prišle na 7:4. Tada je Novi Beograd ponovo dodao gas i golovima Nikole Radulovića došao do 9:4 i mirno priveo meč kraju.

Nekoliko odloženih utakmica je odigrano u toku prvenstvene pauze, a treba još četiri meča da se odigraju. Partizan ima težak zadatak, pošto će igrati protiv Radničkog i Šapca, dok se Nais sastaje sa Crvenom zvezdom, a Zvezda igra još protiv Šapca.

Nais – Novi Beograd 6:9 (0:4, 0:2, 3:1, 3:2)

Bazen “Vlaho Bata Orlić”. Sudije: Nišavić i Raković. Isključenja: Nais 10, Novi Beograd 5. Peterci: Nais 3 (3).

NAIS: Lazić, Stamatov, Pavičić, Vujović 1, Đorđević 1, Beronja, Ćetković, Kovačević, Živić 1, Šilj 2, Vasić 1, Milošević, Tomić, Pošmuga. Trener: Saković.

NOVI BEOGRAD: Rističević, V. Bursać, Tomić, N. Bursać 2, Drašković, Radulović 3, Gogov 3, Mitrović, Nikolov, Petrovski 1, Vlahović, Žeželj. Trener: Vujasinović.