Početna » Slajder » Radnički i Turkoan podelili bodove

Radnički i Turkoan podelili bodove

Aleksa Ukropina
(Foto: KVK Radnički)

U drugom kolu kvalifikacione grupe B1, vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno 7:7 sa francuskom ekipom Turkoan. Ekipu Uroša Stevanovića danas od 17 sati očekuje još jedan meč, treći u poslednja 24 sata, a protivnik će biti španska Terasa.

U okviru prepodnevne sesije drugog dana kvalifikacija, Jadran je pobedio Steauu 14:12, Sintez je sa 17:10 porazio Terasu, Barselona je pobedila Primorac 12:3, dok je Solnok službenim rezultatom 10:0 savladao grčki Idrakos.

Kragujevčani su poveli golom Nikole Lukića iz Peterca, ali su Francuzi preokrenuli i tri minuta pre kraja prvog perioda poveli 3:1. Usledila je serija na drugoj strani, golovi Lukića i Alekse Ukropine, za prednost Radničkog od 4:3 na poluvremenu. I u nastavku je bilo neizvesno, pošto je francuski tim ponovo stigao do vođstva (5:4), a zatim, posle 90 sekundi u četvrtoj četvrtini i do 6:4. Raspoloženi Ukropina je odmah smanjio, a minut kasnije je Stefan Branković pogodio za 6:6. Ušlo se u neizvesnu završnicu, gde je Turkoan ponovo poveo 7:6, a dva minuta pre kraja Nemanja Stanojević je postavio konačnih 7:7.

Turkoan – Radnički 7:7 (3:1, 0:3, 2:0, 2:3)

TURKOAN: Duboa, Avena, Vinkur, Kroseti, Kuple, Ročieta 1, Kanone 2, Ben Romdan, Krizman 1, Ranđić 1, Banićević 1, Kujačić 1, Norbert de Žezus. Trener: Džonatan Geskjer.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković, Toholj, Krug, Ukropina 3, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 2, Radulović, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.