Početna » Domaća takmičenja » Vojvodina posle preokreta slavila protiv Partizana

Vojvodina posle preokreta slavila protiv Partizana

Miloš Maksimović, Vaterpolo klub Vojvodina
(Foto: VK Vojvodina)

U četvrtoj utakmici šestog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Vojvodine pobedili su u gostima Partizan rezultatom 9:7, te su tako došli do treće pobede iz šest utakmica. Crno-beli, koji skoro mesec i po dana nisu odigrali zvaničnu utakmicu, odlično su otvorili utakmicu i minut pre kraja prvog poluvremena su vodili 4:1. Posle nekoliko minuta igre u trećem periodu bilo je 5:2 za domaće, a zatim su se razigrali Novosađani.

Za nešto više od dva minuta postigli su tri pogotka i tako stigli do izjednačenja, a sa rezultatom 5:5 se ušlo u poslednju četvrtinu. Tada je „dvojka“ gostiju, Nikola Marić, postigao dva gola, Nemanja Radovanlija je povisio na 8:5 i Vojvodina je bila na korak od novih bodova. Međutim, Andrej Barać i Aleksa Nešić su smanjili na 8:7, ali je Marko Trkulja postavio konačnih 9:7.

Najefikasniji su bili Miloš Maksimović, Radovanlija, Ivan Gusarov i Marić sa po dva pogotka, dok su isti učinak kod Partizana imaju Barać i Nešić.

Crno-beli posle tri odigrane utakmice imaju jednu pobedu, dok je Novosađanima ovo treći trijumf iz šest mečeva.

Partizan – Vojvodina 7:9 (2:1, 2:1, 1:3, 2:4)

Bazen Banjica. Sudije: Nišavić i Prlić. Isključenja: Partizan 12, Vojvodina 11. Peterci: Vojvodina (1).

PARTIZAN: Bulajić, A. Šofranac, Barać 2, Nešić 2, L. Šofranac 1, Jakšić 1, Kujović, Mitrović, Božović, Cvetković, Andrin, Bućan 1, Glušac, Timotijević. Trener: Korolija.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić 2, Maksimović 2, Mitrović, Tintor, Brešćanski, Trapara, Radovanlija 2, Tubić, Trkulja 1, Gusarov 2, Popadić. Trener: Bilić.

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380