Početna » Domaća takmičenja » Šabac postigao 19 golova u prvom poluvremenu i deklasirao Banjicu

Šabac postigao 19 golova u prvom poluvremenu i deklasirao Banjicu

Vaterpolo klub Šabac
(Foto: instagram.com/lalex.k, Vaterpolo vesti)

Vaterpolisti Šapca deklasirali su Banjicu u prvoj utakmici petog kola Super lige Srbije. Aktuelni šampion je u prvoj četvrtini poveo 9:1 protiv najmlađeg tima u Šampionatu, a na kraju prvog poluvremena je bilo čak 19:1. U nastavku je tim Emila Nikolića igrao u opuštenijem ritmu i postepeno je uvećavao razliku.

Ovog vikenda se igraju još dve utakmice. U subotu od 17:45 igraju Zemun i Crvena zvezda, a od 19:30 Vojvodina i Stari Grad. Preostale dve utakmice, između Naisa i Novog Beograda, odnosno Zemuna i Partizana, igraju se sredinom novembra.

Vaterpolo Super liga Srbije – Peto kolo

Šabac – Banjica 30:4 (9:1, 10:0, 6:2, 5:1)

Gradski bazen. Sudije: Kiš i Šukić. Isključenja: Šabac 2, Banjica 5. Peterci: Šabac 4 (4).

ŠABAC: Vukadinović, Eraković 5, Marković 3, Repanović 2, Tkač 1, Ilić, Vučinić 2, Gardašević 6, Janković 6, Tonković 1, Stojanović, Ćetković 4. Trener: Nikolić.

BANjICA: Cerović, Ilić, Mušikić, Bodiroga, Andrijašević 1, Krstić 2, Gavrilović, Stojadinović, Janošević, Pavlović, Jacković, Sokolovski, Cvetković 1. Trener: Nikolić