Početna » Domaća takmičenja » Radnički ubedljiv protiv Starog Grada, sledi dvonedeljna pauza u Super ligi

Radnički ubedljiv protiv Starog Grada, sledi dvonedeljna pauza u Super ligi

Nemanja Stanojević, KVK Radnički
(Foto: kvkradnicki.com)

U trećem meču četvrtog kola Super lige Srbije, Radnički je u Beogradu pobedio Stari Grad sa ubedljivih 20:8 (5:1, 6:2, 4:3, 5:2). U subotu je Novi Beograd pobedio Vojvodinu, Zemun je bio bolji od Banjice, a preostala dva duela četvrtog kola su odložena. Sledi dvonedeljna pauza, a Šampionat se nastavlja 31. oktobra.

Za Stari Grad ni u ovom meču nije nastupao iskusni Srđan Aksentijević, odnosno povređeni Nikola Spasić i Milan Lalić, dok su Kragujevčani u Beograd stigli bez šest standardnih igrača. Međutim, Radnički je i pored toga odlično otvorio utakmicu, poveo je 5:1 u prvoj četvrtini, a dva minuta pre završetka prvog poluvremena bilo je 10:1 za goste. Filip Stanojević predvodio Radnički u toj seriji, a upravo je on na kraju bio i najefikasniji sa pet golova. U poslednjem minutu druge četvrtine Luka Trajković je dva puta zatresao mrežu Radničkog, smanjio je na 11:3 i on je bio jedini strelac za domaće u prve dve četvrtine

Stari Grad je seriju nastavio u trećoj četvrtini golovima Luke Lazića i Aleksandra Vasića, te je tako prišao na 11:5. Nalet domaćih prekinuo je iskusni golgeter, Strahinja Rašović sa dva gola, a potom je Radnički poveo i 15:6 na kraju trećeg dela utakmice. Gosti su u poslednjih osam minuta dodatno uvećali razliku, do konačnih 20:8, a dva pogotka za domaće postigao je Vasić, koji je, kao i Trajković, postigao tri gola na ovom meču. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Stanojević sa pet golova, a Nikola Lukić i Strahinja Rašović su dodali po četiri.

Stari grad – Radnički 8:20 (1:5, 2:6, 3:4, 2:5)

STARI GRAD: Ilić, Popović, Lazić 1, Kovačević, Giri, Maljković, Barbarez, Marković, Araja 1, Vasić 3, Trajković 3, Sekulić, Ivanović, Gajić. Trener: Mijalkovski.

RADNIČKI: Milutinović, Rašović 4, Stanojević 5, Janković, Vasović, Krug 1, Tanasijević 1, Gavrilović 2, Pljevančić 2, Poznanović, Lukić 4, Panić, Todorovski, Maraš 1. Trener: Stevanović.

Vaterpolo Super liga Srbije – Četvrto kolo

Novi Beograd 11. April – Vojvodina 14:6 (5:1, 1:2, 4:0, 4:3)
Banjica – Zemun 10:13 (4:3, 2:4, 3:2, 1:4)
Stari grad – Radnički 8:20 (1:5, 2:6, 3:4, 2:5)
Partizan – Šabac – Odloženo
Crvena zvezda – Nais – Odloženo

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380