Početna » Evrokupovi » LŠ: Pobede Ferencvaroša i OSC-a, Mladost i Pro Reko posle drame podelili bodove (VIDEO)

HAVK Mladost - Pro Reko

Kompletirano je treće kolo vaterpolo Lige šampiona.

Posle četiri utakmice u grupi A, koje su odigrane u utorak, danas su odigrana i četiri meča u grupi B. U derbiju kola i duelu dve ekipe koje su zajedno osvojile 15 titula šampiona Evrope, Mladost i Pro Reko su u Zagrebu odigrali nerešeno 11:11, a u završnici i poslednjih nekoliko sekundi viđena je prava drama i po jedan gol na obe strane. Mađarski timovi, OSC i Ferencvaroš, ostvarili su nove pobede i izdvojili su se na prvom mestu. OSC je posle lošeg starta i vođstva Dinama iz Tbilisija od 3:0 slavio rezultatom 14:8, dok je Ferencvaroš bio siguran protiv Terase sa 17:11. U meču dve ekipe sa začelja tabele, Marsej je savladao Hanover 8:7.

Mladost je protiv Pro Reka vodila tokom većeg dela utakmice, ali su za Pro Reko pogađali levoruki igrači, Filip Filipović, Gonzalo Ečenike i Dušan Mandić. Nekoliko puta su i gosti imali prednost, ali je konstantno bilo neizvesno. U završnici je viđena prava drama. Mladost je imala poslednji napad, ali je sedam sekundi pre kraja dosuđen kontra faul, a Pro Reko je uspeo za nekoliko sekundi da se transformiše u napad, gde je Nikša Dobud iznudio peterac. Dušan Mandić je bio siguran tri sekunde pre kraja i činilo se da će Italijani upisali novu pobedu.

Trostruki strelac na ovom meču, Miloš Ćuk, šutirao je sa pola terena u poslednjoj sekundi, ali ga je tom prilikom faulirao Petro Filjoli, koji je dobio isključenje. Lopta se odbila na pet, šest metara od gola, a to je iskoristio Kozmin Radu, jer nova pravila dozvoljavaju da se faul izvede sa mesta gde je lopta. Rumunski centar je bio precizan i izjednačio je na 11:11. Po tri pogotka postigli su Ćuk i Luka Bukić na jednoj, odnosno Mandić na drugoj strani, dok se Filipović dva puta upisao u strelce.

Ovo je tek druga utakmica u poslednje četiri sezone u kojoj Pro Reko u grupnoj fazi Lige šampiona nije ostvario pobedu. Pre ovog susreta, najtrofejniji klub na svetu nije slavio u decembru 2017. godine, kada je bolji sa 10:9 bio Solnok.

OSC je bio veliki favorit u Tbilisiju protiv Dinama, ali su domaći odlično otvorili meč i poveli su 3:0. Uspeo je Solnok da se probudi i golovima sa igračem više, preko Kristiana Manherca i Gerga Kovača, smanjio je na 3:2. Održavali su domaći prednost još pet minuta, da bi potom Solnok preuzeo kontrolu nad utakmicom, preokrenuo i na odmor otišao sa vođstvom od 5:4. Nastavili su seriju gosti, koji su obezbedili pobedu sa osam vezanih golova, od kojih je Nemanja Ubović postigao tri. Upravo je on bio najefikasniji kod gostiju, a jednom se u strelce upisao Andrija Prlainović. Kod domaćih je pet puta šutirao Boris Vapenski, ali bez uspeha.

Drugi mađarski tim i aktuelni šampion Evrope, Ferencvaroš, mnogo je lakše stigao do pobede protiv španske Terase. Već posle četiri minuta bilo je 4:0 za domaće. Španci su se malo konsolidovali pa su početkom drugog perioda prišli na 5:3, da bi se Ferencvaroš ponovo rezultatski odvojio i poveo 8:3. Terasa je prilazila nekoliko minuta na “-3”, ali pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto je Ferencvaroš uvek imao odgovor, a u poslednjoj četvrtini je uvećao razliku. Gergo Zalanki je prednjačio sa četiri gola, tri je dodao Deneš Varga, a jednom se u strelce upisao i Nikola Jakšić.

Francuski Marsej do prve pobede u Ligi šampiona stigao je protiv nemačkog Hanovera rezultatom 8:7. Petar Muslim je gostima doneo prednost, ali je u poslednjem minutu prvog perioda Tomas Vernuks sa dva pogotka preokrenuo. Marsej je diktirao ritam meča u nastavku i na poluvremenu je vodio 5:2. Muslim i Aleksandar Radović su smanjili na 5:4 sredinom treće četvrtine, ali su se domaći ponovo odvojili preko Uga Kruzije i Vernuksa (7:4). Hanover je konstantno pretio, prilazio na gol minusa, ali su bodovi ostali u Francuskoj.

Vaterpolo Liga šampiona, 3. kolo

Grupa A

Jug – Špandau 04 12:7 (2:4, 2:2, 3:0, 5:1)
Olimpijakos – Jadran Carine 8:7 (2:1, 2:2, 2:3, 2:1)
Barseloneta – Solnok 14:10 (3:4, 5:2, 2:2, 4:2)
Sintez – Jadran Split 16:11 (4:3, 4:4, 5:2, 3:2)

Plasman: Jug 9, Olimpijakos 9, Barseloneta 6, Solnok 6, Sintez 3, Špandau 04 1, Jadran Split 1, Jadran HN bez bodova.

Grupa B

Marselj – Hanover 8:7 (2:1, 3:1, 2:2, 1:3)
HAVK Mladost – Pro Reko 11:11 (2:1, 4:4, 1:3, 4:3)
Dinamo Tbilisi – OSC 8:14 (3:2, 1:3, 0:5, 4:4)
Ferencvaroš – Terasa 17:11 (5:2, 3:2, 3:4, 6:3)

Plasman: OSC 9, Ferencvaroš 9, Pro Reko 7, HAVK Mladost 4, Terasa 3, Marselj 3, Hanover i Dinamo Tbilisi bez bodova.