Početna » Evrokupovi » LŠ: Olimpijakos i Jug zadržali maksimalan učinak, Barseloneta bolja od Solnoka

LŠ: Olimpijakos i Jug zadržali maksimalan učinak, Barseloneta bolja od Solnoka

Loren Fatović, Jug
(Foto: Grgo Jelavic / PIXSELL)

U okviru trećeg kola Lige šampiona odigrane su četiri utakmice u grupi A.

Posle tri kola maksimalan učinak imaju Jug u Olimpijakos. Dubrovčani su pobedili nemački Špandau 12:7, uz odličnu partiju šestostrukog strelca Lorena Fatovića, dok se Olimpijakos namučio protiv poslednjeplasiranog Jadrana, ali je na kraju savladao Novljane 8:7. U derbiju kola Barseloneta je savladala Solnok 14:10, a Mađari su propustili priliku u prvoj četvrtini, kada su pri vođstvu od 2:0 promašili peterac i još nekoliko prilika. Ruski Sintez je u Kazanju došao do prve pobede, pošto je pobedio splitski Jadran 16:11.

U derbiju kola sastali su se standardni učesnici finalnog turnira Lige šampiona, Barseloneta i Solnok, a pobeda je pripala Špancima. Međutim, Mađari su poveli 2:0 preko Duška Pijetlovića i Gavrila Subotića i posle 90 sekundi bilo je 2:0. Milan Aleksić je nešto kasnije skrivio peterac, ali Subotić nije iskoristio priliku da uveća razliku. Posle još nekoliko propuštenih prilika za goste, na 2:2 su izjednačili Felipe Perone sa igračem više i Alvaro Granados Ortega iz peterca. Ipak, Solnok je ipak otišao sa vođstvom na kraći odmor posle osam minuta igre (4:3). Igralo se gol za gol i u nastavku, ali je sredinom drugog perioda Barseloneta preuzela vođstvo, a u poslednjem napadu u prvom poluvremenu Blai Maljarah je povisio na 8:6. Egal borba se vodila i u trećem delu susreta, Solnok je prilazio na gol zaostatka, a domaći su odolevali. Sedam minuta pre završetka Granados Ortega je povisio na 11:8, a posle pogotka Vitkora Rašovića i na 12:9. Mirnu završnicu Barseloneti su doneli Alberto Munariz i Maljarah, za konačnih 14:10. Granados Ortega je bio briljantan sa pet golova, dok je tri dodao Perone, a Aleksić jedan. Kod gostiju su po dva puta precizni bili Pijetlović, Rašović i Daniel Anđal, dok je jedan gol postigao Subotić.

Jug je do treće pobede došao zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu. Špandau je odlično otvorio meč u Dubrovniku i posle pet minuta je vodio 3:1. Luka Lončar je propustio priliku da iz kontre smanji, a Stefan Pješivac je to kaznio golom za 4:1. Tek u završnici prvog perioda Loren Fatović je svojim drugim golom smanjio na 4:2. Mreže se nisu tako često tresle u drugoj četvrtini, pa su obe ekipe postigle po jedan gol u prvih šest minuta te četvrtine, iako je Jug imao neoliko prilika sa igračem više da dodatno smanji zaostatak. U završnici prvog poluvremena Luka Lozina je pogodio, ali je odmah odgovorio Marko Štam i na poluvremenu je bilo 6:4. Jug je zaigrao bolje u odbrani tek u trećem delu utakmice. Fatović je pokrenuo domaće na drugoj strani, a Lozina je izjednačio na 6:6. U poslednjoj sekundi tog dela meča Filip Kržić je doneo prvo vođstvo Jugu, koji je sredinom poslednjeg perioda prelomio meč novim golovima Fatovića. Hrvatski reprezentativac briljirao je u pobedi od 12:7 sa čak šest golova, dok su Lozina i Aleksandros Papanastasiju postigli po dva.

Olimpijakos je takođe zadržao maksimalan učinak, pošto je u veoma neizvesnom meču savladao Jadran Carine 8:7, a Novljani su tako zabeležili treći poraz. Tokom većeg dela meča vodila se egal borba, a dve ekipe su se smenjivale u vođstvu. Olimpijakos je vodio 3:1, pa sredinom treće četvrtine Novljani 5:4, dok je šest minuta pre kraja bilo 7:7. Gol odluke minut i po pre završetka meča postiao je Stilianos Argropulos. Maro Joković je bio najefikasniji sa četiri pogotka, dok je Stefan Mitrović dodao dva. Kod Novljana je prednjačio Đuro Radović sa tri, a dva je postigao Marko Petković.

Prvu pobedu ostvario je ruski Sintez, koji bio bolji od splitskog Jadrana. Rusi su vodili 4:2, ali je Jadran preokrenuo sredinom drugog perioda golovima Ivana Domagoja Zovića. Revanširao se Sintez serijom od tri gola i na odmor otišao sa vođstvom od 8:7. Sredinom treće četvrtine bilo je 10:7 za domaće, koji su u četvrtu četvrtinu ušli sa “+4”. Splićani su se predali, a Sintez je mirno priveo meč kraju. Nikolaj Lazarev, Stepan Andrjukov i Aleksej Rižov-Aleničev su postigli po tri pogotka, dok je Domagoj Zović bio najefikasniji kod gostiju sa četiri, a tri puta precizan je bio Marin Delić.

Vaterpolo Liga šampiona, 3. kolo

Grupa A

Jug – Špandau 04 12:7 (2:4, 2:2, 3:0, 5:1)
Olimpijakos – Jadran Carine 8:7 (2:1, 2:2, 2:3, 2:1)
Barseloneta – Solnok 14:10 (3:4, 5:2, 2:2, 4:2)
Sintez – Jadran Split 16:11 (4:3, 4:4, 5:2, 3:2)

Plasman: Jug 9, Olimpijakos 9, Barseloneta 6, Solnok 6, Sintez 3, Špandau 04 1, Jadran Split 1, Jadran HN bez bodova.

Grupa B

Sreda

Marselj – Hanover
HAVK Mladost – Pro Reko
Dinamo Tbilisi – OSC
Ferencvaroš – Terasa

Plasman: Pro Reko 6, OSC 6, Ferencvaroš 6, HAVK Mladost 3, Terasa 3, Marselj, Hanover i Dinamo Tbilisi bez bodova.