Početna » Ženski vaterpolo » Srpske igračice na pripremama u Bečeju, 12. oktobra protiv Češke

Srpske igračice na pripremama u Bečeju, 12. oktobra protiv Češke

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije
(Foto: waterpoloserbia.org)

Selektorka ženske seniorske reprezentacije Srbije, Dragana Ivković, odredila je 18 igračica koje će od 6. do 9. oktobra biti na pripremama u Bečeju.

Samo tri dana posle turnira u Bečeju, odnosno 12. oktobra, Srbija u Češkoj igra prvi meč u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo, dok je revanš u Beogradu dve nedelje kasnije. Iz Bečeja u Češku putuje 11 igračica, a u Pragu će se ekipi priključiti Nada Mandić i Jelena Vuković.

Na spisku su: Lolita Avdić (2003, Vojvodina), Nikolina Travar (2001, Vojvodina), Anja Švec (2000, Vojvodina), Ana Milićević (2003, Palilula), Kristina Miladinović (1997, Palilula), Teodora Rudić (1998, Palilula), Mila Gluščević (1996, Palilula), Anđela Petrović (2000, Palilula), Iva Lujić (2003, Crvena zvezda), Andrea Gašić (2003, Crvena zvezda), Hristina Ilić (2002, Crvena zvezda), Anja Mišković (2002, Crvena zvezda), Vanja Lazić (1994, Crvena zvezda), Jovana Pantović (1993, Crvena zvezda), Katarina Čegar (1995, Crvena zvezda), Tijana Jakovljević (1991, Crvena zvezda), Ivana Ćorović (1983, Crvena zvezda) i Nina Josifović (2000, Barseloneta).

U stručnom štabu su: Dragana Ivković, Miroslav Tomović (trener golmana), Saša Balaša (pomoćni trener), Konstantinos Stratakis (kondicioni trener) i Aleksandar Isakov (fizioterapeut).

U kvalifikacijama za Šampionat Evrope, koji se u januaru igra u Budimpešti, sastaju se još: Francuska – Ukrajina, Rumunija – Nemačka, Izrael – Švajcarska, Portugal – Hrvatska i Slovačka – Turska.

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380