Zvezda posle velikog preokreta pobedila Oradeu

Veljko Tankosić
(Foto: Vanja Aleksić)

Zvezda je stigla do druge pobede u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Vaterpolisti Crvene zvezde posle pobede protiv Galatasaraja (13:2), savladali su posle velikog preokreta i rumunsku Oradeu, rezultatom 7:6. Crveno-beli su sada veoma blizu plasmana u drugu fazu, pošto će prve četiri ekipe proći dalje. Međutim, ekipa Igora Milanovića se namučila protiv Oradee, koja je u jednom trenutku vodila i 6:2.

Poveli su Rumuni početkom drugog perioda 2:0, smanjio je Nikola Rađen, a tim u kojem nastupa Gojko Pijetlović do kraja poluvremena stigao je do 5:2. I u nastavku je Oradea stigla do prvog gola i prednosti od 6:2, a potom je krenula serija crveno-belih. Veljko Tankosić je smanjio razliku sa igračem više, potom je iz peterca precizan bio Miloš Vukićević, da bi Stefan Ilić pogodio za 6:5. U samoj završnici trećeg perioda crveno-beli su dobili još jedan peterac, koji je u gol pretvorio Marko Janković.

Zvezda je sedam minuta pre kraja imala odličnu priliku da povede, ali peterac nije iskoristio Tankosić. Nizali su se napadi sa igračem više na obe strane, a sredinom perioda Petar Kasum je pogodio za, ispostaviće se konačnih, 7:6. Zvezda je do kraja imala još tri prilike sa igračem više, ali nije stigla do novog gola.

U ovoj grupi trenutno igraju Dinamo iz Moskve i Galatasaraj, dok je duel Šapca i grčkog Apolona zakazan za 13 časova.