Vladimir Vujasinović preuzeo Novi Beograd 11. april, stigla i pojačanja

Vladimir Vujasinović, Novi Beograd 11. april

(Foto: Novi Beograd 11. april)

Novi Beograd 11. april ima velike planove za narednu sezonu.

Naime, u klub koji je u prethodnoj sezoni često sa klupe vodio Aelskandar Šapić, stigao je proslavljeni srpski vaterpolista i bivši trener Partizana i Pro Reka, Vladimir Vujasinović. Pomoćnik Dejana Savića u stručnom štabu reprezentacije Srbije odmarao je u prošloj sezoni, a pre toga je dve godine bio na klupi najtrofejnijeg kluba na svetu, Pro Reka.

Sa njim su stigla i značajna pojačanja za učesnika Prve A lige Srbije.

Izuzetan rad sa mlađim kategorijama, izuzetna posvećenost trenera tim klincima, smernica koju je klub napravio i mnogo pre nego što sam ja doššao na bazen, a to je da, pre svega, svojim radom i svojim trudom internim da dođemo i do nekih većih visina – rekao je Vujasinović na konferenciji za medije.

VK Novi Beograd 11. april ove godine postao je prvoligaš, napravljen je veliki iskorak u planovima i organizaciji kluba. Klub podržava ideju Vaterpolo saveza Srbije da se ojača Srpska liga, jer je interes srpskog vaterpola da velika trenerska i igračka imena vraćamo u naš sport.

Da se zahvalim pre svega momcima koji sede ovde na poverenju koje su nam ukazali svima zajedno, jer verujte mi nije lako ući u Prvu ligu I dovesti igrače ovakvog kalibra kao što su oni – istakao je Vujasinović.

VK Novi Beograd angažovao je i pojačanja za narednu sezonu, a to su dokazani igrači kao što su Marko Manojlović, Alen Osmanović, Dimitrije Rističević, Petar Tomić, Đorđe Filipović, Mateja Asanović, Nikola Nikolov… Nema sumnje da su igrači, koji su uglavnom igrali u Partizanu, u Novi Beograd stigli upravo zbog Vujasinovića.

Doveli smo niz mladih igrača, koji su povremeni reprezentativci. Pričamo o Tomiću, Asanoviću, Manojloviću… Izuzetno mi je drago što smo doveli u klub Đorđa Filipovića, momka koji ima preko 30 godina i koji je prepun iskustva. To je najjače pojačanje koje smo uspeli da dovedemo do sada – rekao je Vujasinović za TV Prva.

Klub sa Novog Beograda ne igra Regionalnu ligu, ali Vujasinoviću to ne smeta.

Trenutno u ovom stanju nisam više neki veliki ljubitelj Jadranske lige. Jesam u smislu da ako mogu da igram Jadransku ligu kao što igraju Jadran iz Herceg Novog ili Jug iz Dubrovnika. Tj. da putujem avionom, da stignem dan ranije, da odigram utakmicu, da se vratim dan kasnije i da ne uništavam igrače, onda da. A da idemo tamo autobusom pravo na utakmicu, izmučimo igrače, izgubimo 15 razlike i vratimo se nazad kako sada uglavnom prolaze naši klubovi, e za to nisam – kategoričan je on.

Sportski direktor Đorđe Pejčić veruje “da će srpski vaterpolo u budućnosti imati jednu kvalitetnu i konkurentnu ligu. Da će se najkvalitetnije utakmice igrati upravo u Srbiji i da učešće naših klubova u Jadranskoj ligi neće biti jedino mesto gde se vaterpolo igra na najvišem nivou. Jačanjem Srpske lige ponovo dajemo prednost srpskom vaterpolu, srpskim klubovima i srpskim igračima.”

 

 

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.