Breša sigurna u Beogradu, častan poraz Zvezde (VIDEO)

Veljko Tankosić, VK Crvena zvezda

(Foto: SD Crvena zvezda)

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su i u 12. kolu Lige šampiona.

Zvezdini vaterpolisti tako su se oprostili od evropskih utakmica u Beogradu za ovu sezonu, pošto u poslednja dva duela gostuju Barseloneti i Pro Reku. Breša je povela 3:0 sredinom prve četvrtine, a na poluvremenu, kada je bilo 9:4, pitanje pobednika bilo je rešeno. Breša je dodatno uvećala razliku u trećem delu meča, ali je Zvezda do kraja susreta prišla na podnošljivih 13:9 i tako ublažila poraz.

Najefikasniji na meču bio je Veljko Tankosić sa pet golova, Miloš Maksimović je postigao tri, a Đprđe Ljubenović jedan pogodak. Kod pobednika se istakao Zeno Bertoli sa tri pogotka, Filjoli je dodao dva, a po jednom su precizni bili Mlađan Janović i bivši igrač crveno-belih, Nikola Vukčević.

Crvena zvezda se nalazi na 8. mestu tabele A grupe bez bodova, a u 13. kolu Lige šampiona 24. aprila gostuje Barseloneti.

Vaterpolo Liga šampiona, 12. kolo

Crvena zvezda – Breša 9:13 (1:4, 3:5, 3:4, 2:0)

Beograd – Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Sebastien Dervio (Francuska) i Vlačeslav Bjeljevcov (Ukrajina). Igrač više: Crvena zvezda 10 (3), Breša 8 (2). Peterci: Breša 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 5, Maksimović 3, Bursać, Perković, Vasić, Bitadze, Ljubenović 1, Ilić, Popović, Kovačević, Radović, Todorovski. Trener: Aleksandar Filipović.

BREŠA: Del Lungo, K. Prešuti 1, Filjoli 2, Galo 1, Rico 1, Muslim 1, Nora 1, N. Prešuti 1, Bertoli 3, Janović 1, Vukčević 1, Moreti. Trener: Alesandro Bovo.

You may also like...

1 Response

1. ilke kaže:

casno ovo ,casno ono…casno niste dobili nijednu jedinu utakmicu.kakav li je to osecaj,majko moja.