Početna » Strane lige » Sjajni Manherc predvodio OSC do nove pobede protiv Solnoka, slavili Ferencvaroš i Eger

Kristian Manherc, OSC - Solnok
(Foto: facebook.com/oscwaterpolo)

U 12. kolu mađarskog prvenstva u Budimpešti je odigran derbi, a u sastavu je bilo sedam srpskih igrača.

OSC je ostvario novu pobedu protiv Solnoka i tako je zadržao maksimalan učinak na tabeli u grupi B. Rezultat je bilo 8:7, domaći su u jednom trenutku vodili 5:0, a briljirao je Kristian Manherc sa pet golova. U grupi A svih 12 pobeda ima Ferencvaroš, koji je slavio protiv trećeplasiranog BVSC-a sa 11:6, a strelac tri gola bio je Stefan Mitrović. Eger je kao gost savladao Honved 10:8, Senteš je bio bolji od ekipe KSI sa 10:7, dok je Pečuj sa ubedljivih 18:7 porazio AVUS, uz tri gola Zlatka Rakonjca.

U grupi B, pored derbija u Budimpešti, odigrana su još tri susreta. Ujpešt je sa 8:7 pobedio Tatabanju, Kapošvar je trijumfom protiv Vašaša od 15:12 ostvario prvu pobedu, a Miškolc je bio siguran protiv Debrecina sa 12:8.

Vaterpolisti OSC-a po treći put u ovoj sezoni pobedili su Solnok. Tim iz Budimpešte, za koji igraju Branislav Mitrović, Nemanja Ubović i Sava Ranđelović, zadržao je tako maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli grupe B. Briljirao je Kristian Manherc, strelac pet golova, dok je Sava Ranđelović postigao jedan. Na drugoj strani, u ekipi Živka Gocića, Andrija Prlainović se dva puta upisao u strelce, Viktor Rašović jednom, dok mrežu nisu zatresli Milan Aleksić i Đorđe Lazić.

Manherc je odigrao briljantan meč i bez sumnje je najzaslužniji za pobedu OSC-a. U seriji od 5:0 reprezentativac Mađarske je postigao četiri pogotka. Zatim su nalet prekinuli Andrija Prlainović sa dva i Gergo Zalanki sa jednim pogotkom, da bi potom, u poslednjem minutu prvog poluvremena Manherc svojim petim golom povisio na 6:3. Održavao je OSC tri gola razlike u većem delu drugog poluvremena, ali je dva minuta pre završetka susreta Solnok prišao na 8:7. To je, ipak, bio konačan rezultat.

Istim rezultatom Ujpešt je pobedio Tatabanju, dok takve neizvesnosti nije bilo u Miškolcu, gde je domaćin slavio sa 12:8 protiv Debrecina, uz pet golova Saše Mišića i dva Miloša Miličića. Kapošvar je do prve pobede stigao posle velikog preokreta. Vašaša je vodio 9:7 na poluvremenu, da bi zatim „fenjeraš“ preokrenuo i na kraju slavio sa 15:12.

Stefan Mitrović, Eger - Ferencvaroš
(Foto: fradi.hu)

Ferencvaroš je slavio protiv BVSC-a sa 11:6 i tako je došao do 12. pobede. Domaći su bili u „igri“ do poslednje četvrtine, kada je šampion serijom obezbedio trijumf. Stefan Mitrović je bio najefikasniji sa tri gola, dok su Slobodan Nikić i Nikola Jakšić dodali po jedan.

Eger je posle velike borbe savladao Honved sa 10:8. Dobro su parirali domaći, ali je Eger ključnu razliku stekao u trećem periodu. U završnicu je ušao sa tri gola prednosti i stigao je do nove pobede, a Strahinja Rašović je ovom trijumfu postigao jedan gol. KSI je poražen od Senteša 10:7, ali je igrač domaćih, Bobis, briljirao i postigao je šest golova.

Najefikasniji u ovom kolu bio je Pečuj, koji je savladao AVUS sa 18:7, a već na poluvremenu je bilo 10:2. Na kraju je razlika bila još veća, a Zlatko Rakonjac je postigao tri gola za pobednički sastav, dok je Ivan Basara jednom bio strelac kod gostiju.

Vaterpolo prvenstvo Mađarske, 12. kolo

Grupa A

Honved – Eger 8:10 (3:2, 1:1, 2:5, 2:2)
KSI – Senteš 7:10 (2:5, 2:3, 2:1, 1:1)
BVSC – Ferencvaroš 6:11 (1:3, 2:2, 2:2, 1:4)
Pečuj – AVUS 18:7 (6:1, 4:1, 4:2, 4:3)

Plasman: Ferencvaroš 36, Eger 33, BVSC 19, Honved 19, Pečuj 16, Senteš 13, AVUS 6, KSI bez bodova.

Grupa B

Ujpešt – Tatabanja 8:7 (2:3, 3:2, 1:1, 2:1)
Vašaš – Kapošvar 12:15 (3:3, 6:4, 1:4, 2:4)
OSC – Solnok 8:7 (3:0, 3:3, 2:2, 0:2)
Miškolc – Debrecin 12:8 (4:3, 4:2, 3:2, 1:1)

Plasman: OSC 36, Solnok 30, Miškolc 30, Debrecin 15, Ujpešt 12, Vašaš 8, Tatabanja 7, Kapošvar 4.