Srpski juniori pobedili Crnu Goru i Hrvatsku

Juniorska reprezentacija u Singapuru

(Foto: waterpoloserbia.org)

Srpski juniori ostvarili su dve pobede na turniru u Varaždinu.

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije posle poraza i remija u petak, u subotu je ostvarila dve pobede protiv Crne Gore i Hrvatske. Generacija igrača rođenih 1999. godine i kasnije, koju predvodi selektor Miloš Ćirić, pobedila je najpre Crnu Goru rezultatom 10:8 (2:4, 3:1, 2:1, 3:2), a potom i domaću Hrvatsku 11:10 (2:2, 4:1, 3:4, 2:3). Srpski vaterpolisti su tako takmičenje završili sa sedam bodova.

Srbija je protiv Crne Gore napravila preokret u drugom poluvremenu, dok je protiv Hrvatske bilo 10:7 u četvrtoj četvrtini. Domaćin je zatim izjednačio, ali je Barać 30 sekundi pre kraja meča pogodio za pobedu.

Protiv Crne Gore su igrali: Vlahović, Kikašvili, Barać 3, Nešić, Tintor, Vujević, Smiljević, Tomić 2, Vicković 2, Šulc 2, Andrin, Radovanlija, Đerković, Timotijević, Vasin 1.

Protiv Hrvatske su igrali: Vlahović, Cvetković 1,Barać 3, Nešić, Tintor, Vujević 2, Smiljević, Tomić , Vicković 1, Šulc 2, Andrin, Radovanlija, Đerković, Timotijević, Žeželj 2.