Partizan ubedljiv u derbiju protiv Zvezde

Vaterpolo derbi, Lazar Dobožanov, Zvezda - Partizan

(Foto: Branislav T. Stojanović)

U derbiju trećeg kola vaterpolo Super lige Srbije, Partizan je pobedio Crvenu zvezdu sa ubedljivih 12:7

Utakmicom između večitih rivala kompletirano je treće kolo Super lige Srbije za vaterpoliste, a maksimalan učinak ima samo Šabac, dok Partizan i Vojvodina imaju po sedam bodova. I u drugom duelu Zvezde i Partizana u ovoj sezoni, crno-beli su bili ubedljivi.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i iskoristio je prva tri napada, za vođstvo od 3:1. Međutim, crno-beli su do kraja prvog perioda izjednačili, a u naredne dve četvrtine su, predvođeni sjajnim centrima, Manojlovićem i Lazićem, bili mnogo bolji. Partizan je u drugom poluvremenu imao i šest golova razlike i lako je priveo meč kraju.

Poveo je Partizan već u prvom napadu, kada je Marko Janković u poslednjoj sekundi šutirao i uz malo sreće savladao Lazara Dobožanova. Uzvratili su crveno-beli sa tri gola u tri vezana napada, a pogađali su Ognjen Stojanović, Aleksandar Njegovan i Stefan Ilić (3:1). Međutim, gosti su su do kraja prve četvrtine dva puta iskoristili igrača više i poravnali na 3:3.

Ognjen Stojanović, Crvena zvezda - Partizan

Posle nekoliko minuta igre u nastavku, Stojanović je iz velike udaljenosti šutirao, lopta je prevarila Dimitrija Rističevića i završila u golu (4:3). Usledio je preokret crno-belih, koji su ponovo do golova stigli u napadima sa igračem više. Najpre je Marko Manojlović iz slične akcije kao kod drugog i trećeg gola izjednačio, a zatim je Partizan stigao i do prvog vođstva. Zvezda je na drugoj strani dobila brojčanu prednost i Veljko Tankosić je to iskoristio. Na novi gol crno-belih nije se dugo čekalo, pošto je ponovo centar gostiju bio na visini zadatka. Pogodio je za 6:5 i Partizan do kraja nije ispuštao vođstvo. Do kraja prvog poluvremena precizni su bili još Filip Janković i iz peterca Srđan Aksentijević, za 8:5.

U nastavku je Zvezda mnogo češće dobijala igrača više, ali to nije uspela da iskoristi. Partizan je puštao mlade vaterpoliste crveno-belih da šutiraju, ali je Rističević bio siguran na golu. Crno-beli su poveli 11:5, a Farkaš Dori, mađarski vaterpolista, golom u poslednjoj sekundi sa skoro pola terena otklonio je sve dileme. Zvezda je u poslednjih osam minuta realizovala jednu priliku sa igračem više, a potom je iz peterca siguran bio Tankosić, pa je koliko-toliko prišla, na 11:7, ali vremena za nešto više nije bilo.

Crvena zvezda – Partizan 7:12 (3:3, 2:5, 0:3, 2:1)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Stanojević i Anđelić. Isključenja: Crvena zvezda 8, Partizan 11. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 2, Đorđević, Bursać, Peković, Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

PARTIZAN: Rističević, Dori 2, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M. Janković 1, Barać, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić.

Vaterpolo Super liga, 3. kolo

Nais – Valjevo Gorenje 11:14 (2:3, 3:3, 1:3, 5:5)
Vojvodina – Zemun Bosal 12:3 (3:1, 2:1, 5:1, 2:0)
Radnički – Šabac 3:6 (1:0, 0:1, 0:3, 2:2)

Plasman: Šabac 9, Vojvodina 7, Partizan 7, Crvena zvezda 6, Radnički 3, Valjevo 3, Zemun, Nais bez bodova.