Početna » Nacionalna selekcija » Srbija rutinski protiv Francuske, sa Hrvatskom za finale Evropa kupa

Srbija rutinski protiv Francuske, sa Hrvatskom za finale Evropa kupa

Gavril Subotić
(Foto: facebook.com/waterpoloworldleague)

Srpski vaterpolisti pobedili su Francusku rezultatom 13:2, u drugom meču na fajnal-ejtu Evropa kupa u Rijeci.

Posle Crne Gore (9:5), vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je i Francusku, pa će u subotu od 19 sati sa domaćom Hrvatskom odlučivati o prvom mestu u grupi, koje vodi u finale Evropa kupa. Pitanje pobednika u današnjem meču nije se postavljalo, pošto je Srbija mnogo kvalitetniji tim i to je pokazala u bazenu. Hrvati su u četvrtak savladali Francuze sa 20:5, a danas Crnogorce rezultatom 10:5. U drugoj grupi Italijani su posle debakla u meču sa Španijom pobedili Mađarsku 10:5, a Španci Grčku 7:6.

U ovom meču golmani Srbije su podelili minutažu. Branislav Mitrović je branio u prve dve, a Gojko Pijetlović u druge dve četvrtine. U odnosu na meč sa Crnom Gorom, Savić je šansu ukazao mladom Petru Tomiću, dok je odmorio Milan Aleksić.

Srbija je od početka nametnula svoj ritam igre i već posle tri minuta vodila je 2:0, golovima Miloša Ćuka i Gavrila Subotića posle kontre. Mehdi Marzuki je smanjio, ali su potom Filip Filipović i Duško Pijetlović povisili na 4:1.

U drugom periodu Srbija je najpre propustila dve prilike sa igračem više, ali je treću iskoristio Radomir Drašović, koji je primio loptu na dva metra, sačekao da golman Francuske padne i zatim zatresao mrežu. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Francuska je iz kontre postigla svoj drugi gol.

Mreže su mirovale u prvim minutima trećeg perioda, a zatim je Srbija serijom golova stigla do velike prednosti i tako obezbedila bodove. Redom su mrežu Francuza tresli Nikola Jakšić, Dušan Mandić, Subotić, Filipović i Ćuk. Ekipa selektora Dejana Savića rutinski je privela meč kraju, a u poslednjih osam minuta strelci su bili Jakšić, Lazić i Subotić, sva tri puta sa igračem više.

Srbija – Francuska 13:2 (4:1, 1:1, 5:0, 3:0)

Bazen Zdravko Ćiro Kovačić. Gledalaca 200. Sudije: Gomez (Španija), Ahladotis (Grčka). Igrač više: Srbija 14 (8), Francuska 7(0). Peterci: Francuska 1 (0).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V.Rašović, Drašović 1, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Lazić 1, Tomić, Jakšić 2, Filipović 2, Subotić 3, S. Rašović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

FRANCUSKA: Garsum Sudaier, Olivon, Vernu, Knas, Deni, Verno, Izdinski 1, Marzuki 1, Dino, Vanpeperstat, Lepont, Fontani. Selektor: Vukanić.