Početna » Evrokupovi » Ubedljiv poraz Partizana u Dubrovniku

Ubedljiv poraz Partizana u Dubrovniku

Đorđe Vučinić
(Foto: Blagoje Mitrašinović)

Vaterpolisti Partizana poraženi su u Dubrovniku sa ubedljivih 16:5, u drugom kolu Lige šampiona.

Domaći Jug, vicešampion Evrope, od početka do kraja diktirao je tempo utakmice i pitanje pobednika nije se ni postavljalo. Posle 3:0 u prvoj četvrtini, Dubrovčani su nastavili da uvećavaju prednost, pa je u 11. minutu bilo 5:0. Crno-beli su potom uspeli dva puta da zatresu mrežu, ali je Jug u nastavku meča bio mnogo bolji i bez problema je priveo meč kraju.

Najefikasniji kod domaćih bili su Vićenco Rencuto i Luka Lozina, sa po četiri gola, dok je Loren Fatović dodao tri. Viktor Rašović se jednom upisao u strelce, a kod crno-belih je prednjačio Aleksandar Andrejević sa dva pogotka.

Srpski šampion pravo iz Dubrovnika putuje u Budvu, gde ga u petak očekuje meč u Regionalnoj A1 ligi.

Jug – Partizan 16:5 (3:0, 2:1, 6:2, 5:2)

Bazen Gruž. Sudije: Galkin (Rusija) i Paoleti (Italija). Isključenja: Jug 11, Partizan 12.

Jug: Bijač, Macan 1, Fatović 3, Lončar, Joković, Garsija 1, Ivanković 2, Rašović 1, Rencuto Jodiče 4, Pavličević, Benić, Lozina 4, Jarak. Trener: Kobešćak.

Partizan: Rističević, Kasum 1, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić, M. Janković, Andrejević 2, Manojlović, Radanović, Vučinić 1, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić.