Početna » Slajder » Srbi tresli mreže, Pro Reko, Breša i Sport Menadžment na vrhu

Srbi tresli mreže, Pro Reko, Breša i Sport Menadžment na vrhu

(Foto: wpdworld.com)

Za vikend je odigrano šest mečeva trećeg kola italijanskog šampionata. Pro Reko, Breša i Sport Menadžment su zadržali maksimalan učinak, dok su im na tri boda zaostatka prišli Trst i Ortiđa. Poslednji susret trećeg kola na programu je 23. novembra, a sastaju se Posilipo i Napoli, koji su učestvovali u kvalifikacijama za Kup Evrope.

Aktuelni šampion je lako savladao Boljasko. Puleni Vladimira Vujasinovića odlično su otvorili meč, poveli su sa 6:1 i tada su praktično upisani novi bodovi. Gosti su se trgli u drugoj četvrtini, prišli na „-3“ do poluvremena, ali je Pro Reko u nastavku rutinski uvećao prednost i stigao do pobede. Najefikasniji je bio Sandro Sukno sa tri gola, a Dušan Mandić je jednom pogodio.

Sport Menadžment se posle poraza u kvalifikacijama za Ligu šampiona vratio na pobednički kolosek i na krilima Antonija Petkovića savladao je Romu sa 15:5. Prvi trijumf upisala je Savona, koja je na gostovanju bila bolja od Torina 81 sa 7:4, dok je do drugog trijumfa došla Ortiđa, pobedom na gostovanju protiv Lacija 9:6.

Trst Dimitrija Obradovića slavio je rezultatom 11:7 protiv Kvinta, za koji su po dva pogotka postigli Srđan Aksentijević i Nikola Eškert. Domaći su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, kada su i napravili ključnu prednost, a Obradović je jednom zatresao mrežu.

Breša je lako izašla na kraj sa Akvakjarom. Već posle dve četvrtine bilo je 7:2, te je vicešampion Italije u nastavku samo održavao prednost. Najefikasniji su bili Nemanja Ubović, Valerio Rico i Aleksandro Nora, sa po tri gola.

Prvenstvo Italije, 3. kolo

Pro Reko – Boljasko 14:7 (6:1, 0:2, 4:1, 4:3)
Sport Menadžment – Roma 15:5 (2:2, 5:1 4:1, 4:1)
Trst – Kvinto 11:7 (3:2, 4:0, 3:4, 1:1)
Lacio – Ortiđa 6:9 (2:2, 3:2, 1:2, 0:3)
Akvakjara – Breša 7:14 (0:2, 2:5, 2:3, 3:4)
Torino 81 – Savona 4:7 (0:1, 3:1, 1:2, 0:3)
Posilipo – Napoli

Plasman: Pro Reko 9, Breša 9, Sport Menadžment 9, Napoli 6 (-1), Trst 6, Ortiđa 6, Savona 4, Posilipo 3 (-1), Roma 3, Akvakjara 3, Boljasko 1, Torino 81, Lacio i Kvinto bez bodova.