Početna » Nacionalna selekcija » Grčka serijom 10:1 do trećeg mesta

Grčka serijom 10:1 do trećeg mesta

(Foto: kazan2015.com)

Reprezentacija Grčke zauzela je treće mesto na finalnom turniru Svetske lige, pošto je posle neverovatnog preokreta pobedila Italiju rezultatom 11:7. Italijani su početkom drugog perioda vodili 6:1, a zatim su Grci serijom 10:1 stigli do nove pobede protiv ekipe Alesandra Kampanje. U 10 časova igra se finalni meč, između Srbije i Amerike.

Italijani su odlično otvorili meč, posle prve četvrtine su vodili 4:1, a na početku drugog perioda čak 6:1. Činilo se da će se revanširati Grcima za ubedljiv poraz u grupnoj fazi, ali su tada stali. Grci su do kraja prvog poluvremena prišli na gol zaostatka (6:5), a zatim su seriju nastavili i u druge dve četvrtine i stigli su do bronzane medalje.

Najefikasniji je bio Kolomvos sa tri gola, dok su po dva dodali Genidunias i Gounas. Kod Italije su se po dva prednjačili Frančesko Di Fulvio, Petro Filjoli i Nikolas Prešuti.