
Vaterpolisti Olimpijakosa pobedili su u petom kolu Lige šampiona Jadran Carine sa sigurnih 10:4 i tako na najbolji način iskoristili remi Primorja i Barselonete (9:9), pošto su preuzeli čelo tabele. Siguran je bio i mađarski Eger, koji je trijumfovao protiv Špandaua 10:7. U grupi B ubedljivi su bili Jug i OSC, a u spektakularnoj utakmici Pro Reko je predvođen sprskim igračima pobedio Solnok.
Riječani su bolje počeli protiv španskog predstavnika i posle prvih osam minuta vodili su 5:3. Puleni Ivana Asića održavali su dva gola prednosti sve do treće četvrtine, da bi pred početak odlučujućeg perioda Primorje vodilo sa 7:6. Na kraju je meč završen nerešenim rezultatom, 9:9. Po dva gola kod domaćih su postigli Ivan Buljubašić, Gonzalo Ečenike i Miho Bošković, dok su isti učinak imali Strahinja Rašović i Albert Espanjol iz Barselonete.
Remi u Rijeci najbolje je iskoristio šampion Grčke, Olimpijakos, koji je trijumfom nad Jadranom od 10:4 preuzeo lidersku poziciju. Grci su poveli sa 3:0, da bi Novljani do kraja prvog poluvremena prišli na gol zaostatka. Crveno-beli su u nastavku igrali mnogo bolje i samo su uvećavali prednost. Perfektan je bio Janis Funtulis, strelac šest golova, dok je kod gostiju iz Herceg Novog prednjačio Aleksa Ukropina sa dva.
Jednako zanimljivo bilo je u duelu u Mađarskoj. Domaći Eger je postepeno dolazio do prednosti protiv Špandaua. Posle prve četvrtine bilo je 3:2, a na poluvremenu 6:4. Mađarski tim je veliki korak ka trijumfu napravio u trećoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 2:0 i nije mu bilo teško da do kraja meča sačuva vođstvo. Balaš Harai je prednjačio sa tri pogotka, a kod domaćih su se u strelce upisal i iBoris Vapenski, odnosno Uroš Čučković. Kod Špandaua su efikasniji od ostalih bili Marko Štam i Mateo Ćuk, sa po dva gola, a jedan je dodao Marin Restović.
Liga šampiona, 5. kolo
Grupa A
Olimpijakos – Jadran 10:4 (3:0, 1:3, 3:1, 3:0)
Eger – Špandau 10:7 (3:2, 3:2, 2:0, 2:3)
Primorje – Barseloneta 9:9 (5:3, 1:1, 1:2, 2:3)
Tabela: Olimpijakos 9, Eger 8, Barseloneta 8, Primorje 8, Špandau 3, Jadran 2.
Dodaj komentar