Početna » Slajder » Eger, Solnok, OSC i Seged na finalnom turniru Kupa Mađarske

Eger, Solnok, OSC i Seged na finalnom turniru Kupa Mađarske

Stefan Mitrović (Foto: vlv.hu)

U subotu i nedelju odigrani su mečevi četvrtfinala Kupa Mađarske, a na finalni turnir plasirali su se Solnok, Seged, OSC i Eger. U subotu su odigrane prve utakmice, a revanš susreti na programu su bili dan kasnije.

Aktuelni šampion i osvajač Kupa Mađarske, ekipa Solnoka, lako je u dva meča savladao Debrecin. Najpre je u gostima slavio sa 13:5, a u tom meču odličan je bio Stefan Mitrović, strelac četiri gola. U nedelju je šampion pružio još jednu dobru partiju, trijumfovao rezultatom 14:8, uz četiri pogotka Milana Aleksića i plasirao se u polufinale.

Eger je u subotu, kao domaćin, pretrpeo poraz od Ferencvaroša 9:8. Učesnik Lige šampiona bio je bolji samo u prvoj četvrtini, kada je vodio 2:0. Međutim, gosti su u nastavku preuzeli inicijativu i došli do trijumfa. Ipak, Eger je dan kasnije odigrao dosta bolje nego u prvom meču pa je pobedio 13:9. Ključna je bila treća četvrtina, koju su gosti dobili rezultatom 5:1 i tako otklonili sve dileme. Raspoložen je bio Boris Vapenski sa tri pogotka, dok je kod domaćih jedan gol postigo Marko Ćuk, dok je u subotu isti učinak imao Marko Avramović.

Zanimljivo je bilo u duelu Segeda i Kapošvara. U prvom meču bilo je 10:10, da bi u revanšu bolji bio Seged, koji je zahvaljujući furioznoj trećoj četvrtini trijumfovao rezultatom 12:9. Mihajlo Parezanović je u tom dvomeču postigao ukupno tri pogotka, dok je Nikolov dodao jedan.

Interesantno je u subotu bilo i u Budimpešti, gde je Honved dočekao OSC, a rezultat je na kraju bio nerešen 6:6. Ipak, OSC je pokazao u revanšu da je kvalitetniji i pobedio je sa 10:5.

Na finalnom turniru, koji se igra 12. i 13. decembra, sastaće se Solnok – Seged i OSC – Eger.