Početna » Slajder » Zvezdine dame deklasirale Sentu, ubedljiva i Vojvodina

Zvezdine dame deklasirale Sentu, ubedljiva i Vojvodina

zvk-crvena-zvezda-sampion-14-15

Danas su odigrane sve tri utakmice drugog kola Liga kupa za dame. Crvena zvezda je u derbiju deklasirala Sentu rezultatom 22:7, a ubedljiva je bila i Vojvodina, koja je u Novom Sadu pobedila Stari grad sa 19:5. U meču sa malo golova Novi Beograd 011 savladao je Vračar sa 3:2.

Crveno-bele su već u prvih osam minuta pokazale Senti da nema šta da traži na Tašmajdanu, iako su se ove dve ekipe prethodnih godina igrale zanimljive mečeve. Posle prve četvrtine Zvezda je vodila 7:0, a i u nastavku su devojke Miloša Bradića igrale u istom ritmu. Na poluvreme su otišle sa rezultatom 13:2, a posle malo opuštenije igre u trećem periodu (3:4), postigle su još šest golova. Najraspoloženije su bile Jovana Dujović i Lara Luka sa pet golova, dok je Dragana Ivković postigla gol manje. Kristina Kinčeš je prednjačila kod gostojuće ekipe sa tri pogotka.

Novosadska Vojvodina je takođe veoma lako došla do nove pobede, pošto je na svom bazenu pobedila Stari Grad sa ubedljivih 19:5.

Na bazenu „Vlaho Bata Orlić“ odigran je čudan meč, pošto je postignuto samo pet golova, a od toga dva iz peterca. Novi Beograd je poveo sa 2:0, a onda su mreže mirovale do treće četvrtine, kada su obe ekipe po jednom zatresle mrežu. U poslednjih osam minuta Vračar je samo smanjio na 3:2, a možda je mogao i do pobede pošto je promašio dva peterca.

Treće kolo igra se već u nedelju, a sastaju se: Taš 2000 – Crvena zvezda, Senta – Vojvodina i Stari Grad – Novi Beograd 011.

Crvena zvezda – Senta Jordo 22:7 (7:0, 6:2, 3:4, 6:1)

CRVENA ZVEZDA:Aleksandrović, Milovanović 1, Pantović 2, Ćorović, Dujović 5, Luka 5, Rudić 3, Damnjanović 2, Ivković 4,Jakovljević,Vujović. Trener: Bradić.

SENTA JORDO: Juhas, Buranj, Lenđel, K.Molnar, Kinčeš 3, Momirov, Tot 2, Pataki 2.Trener: Tot

Novi Beograd 011 – Vračar 3:2 (2:0, 0:0, 1:1, 0:1)

NOVI BEOGRAD 011: Jovetić, Maksimović, K. Čergar, Ćorđević, Janić, Cvetković, Timotijević 1, Sokolović 1, Joksimović, Lj. Čergar, Bijeljić, Ilić, Antić, Šejat. Trener: Pejčić.

VRAČAR: Petrović, Vukajlović, Plećaš, A. Milićević, Todorović, Mitić, Gluščević 1, D. Milićević, Markov 1, Čubrilo, Miladinović, Radak, Trmčić, Nastić. Trener: Jović.