Početna » Evrokupovi » Hanover na krilima Radovića u završnici razbio Radnički

Hanover na krilima Radovića u završnici razbio Radnički

aleksandar-radovic-cg

Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su poraz na startu druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se verovatno oprostili od eventualnog plasmana u treći krug, pošto tek treba da se sastanu sa Solnokom, koji je deklasirao Budvu (19:5). Izabranici Uroša Stevanovića poraženi su od domaćin kvalifikacionog turnira, ekipe Hanovera, rezultatom 14:7, iako je pred početak poslednje četvrtine bilo je 8:7 za domaćina.

Nemačku ekipu je do pobede predvodio sjajnu Aleksandar Radović, koji je postigao čak sedam golova, a tri u poslednjih osam minuta. U stastavu Radničkog istakao se Rade Joksimović sa tri pogotka, dok su po jedan postigli Nino Blažević, Nikola Tomašević, Đorđe Lekić i Edi Alijagić.

Kragujevčani se sutra sastaju sa Solnokom, a u nedelju sa Budvom, sa kojom će se verovatno boriti za treće mesto, koje vodi u Kup Evrope.

U drugom meču u grupi E mađarski Solnok deklasirao je Budvu 19:5. Zanimljivo je da je predstavnik Crne Gore posle prve četvrtine imao gol prednosti. Međutim, ekipa u kojoj su najbolji bili naši reprezentativci, Stefan Mitrović i Živko Gocić (sa po četiri gola) u drugih osam minuta postigla je osam golova i praktično je već tada sve bilo rešeno.

Hanover – Radnički 14:7 (4:2, 3:2, 1:3, 6:0)

Hanover – Sudije: Peter De Jong (Holandija) i Andrej Franulović (Hrvatska). Igrač više: Hanover 7 (4), Radnički 4 (1).

HANOVER: Kong, Šloterbek 1, Bukovski 1, Ban 1, Balatoni, Radović 7, Jokić, Tkač, Estefani 1, Tot 1, Bolović 1, Paunović 1, Sagi.

RADNIČKI: Šefik, Novičić, Blažević 1, Joksimović 3, Martinić, Stanojević, Alijagić 1, Lekić 1, Ganić, Bosić, Živadinović, Tomašević 1, Dobožanov.

Grupa D (Atina)

Petak, 18. septembar

Vuljagmeni – Breša 6:10 (0:1, 1:2, 2:4, 3:3)
Monpelje – OSC 3:11 (1:3, 0:1, 1:3, 1:4)

Subota, 19. septembar

Vuljagmeni – Monpelje (19č)
Breša – OSC (20:30č)

Nedelja, 20. septembar

Monpelje – Breša (11č)
OSC – Vuljagmeni (12:30č)

Grupa E (Hanover)

Petak, 18. septembar

Solnok – Budva 19:5 (1:2, 8:0, 5:2, 5:1)
Hanover – Radnički 14:7 (4:2, 3:2, 1:3, 6:0)

Subota, 19. septembar

Solnok – Radnički (16:45č)
Hanover – Budva (18:30č)

Nedelja, 20. septembar

Radnički – Budva (10:15č)
Hanover – Solnok (12č)

Grupa F (Rijeka)

Primorje – Marselj 13:12 (5:3, 2:4, 3:2, 3:3)
Duizburg – Spartak Volgograd 14:14 (3:3, 3:3, 3:4, 5:4)

Subota, 19. septembar

Primorje – Spartak Volgograd (19č)
Duizburg – Marselj (20:30č)

Nedelja, 20. septembar

Marselj – Spartak Volgograd
Primorje – Duizburg (10:30č)

Grupa G (Busto Arizio)

Petak, 18. septembar

Sabadelj – Jadran Carine 6:7 (0:2, 0:0, 5:2, 1:3)
Sport Menadžment – Oradea 8:10 (2:2, 4:3, 0:3, 2:2)

Subota, 19. septembar

Oradea – Jadran Carine (17:30č)
Sport Menadžment – Sabadelj (19č)

Nedelja, 20. septembar

Oradea – Sabadelj (10č)
Jadran Carine – Sport Menadžment (12č)

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Srbija gace

Proizvodi

Proizvodi

Baner Srbija gace