Početna » Nacionalna selekcija » Srbija bolja i od Španije, večeras protiv Rumunije

Srbija bolja i od Španije, večeras protiv Rumunije

srbija-turnir-nis

Vaterpolo reprezentacija Srbije namučila se da dođe do druge pobede na turniru u Nišu. Španci su prikazali vrlo dobru igru, ali je naša selekcija slavila rezultatom 11:9. Večeras od 20 časova puleni Dejana Savića sastaće se sa Rumunijom.

Srbija je jutors povela 3:0 ali su već početkom druge četvrtine Španci smanjili na 3:2. Posle gola Nikića, rival je do kraja četvrtine smanjio na 4:3. U trećem delu ukupno 10 golova, po pet na obe strane.

Iako su Španci izjednačili na 5:5, Srbija je čuvala prednost, najčešće dva gola razlike. Ipak, 11 sekundi pre kraja Malarač je smanjio a početkom poslednjeg dela Espanjol izjednačio na 9:9.

Ipak, za pobedu su se pobrinuli Pijetlović i Filipović sa igračem više i mladi Rističević koji je na golu u u potpunosti iskoristio šansu u poslednjoj četvrtini.

Sa po dva gola istakli su se Mandić, Nikić, FIlipović i Prlainović, dok su po tri gola u sastavu Španije postigli Ečenike i Malarač.

Srbija – Španija 11:9 (3:1, 1:2, 5:5, 2:1)

Bazen Čair. Gledalaca 200. Sudije: Miralis (Grčka), Vamos (Rumunija). Igrač više: Srbija 7 (3), Španija 9 (4). Peterci: Srbija 1 (1), Španija 2 (2)

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

ŠPANIJA: Agilar, Guterez, Mora, Roka, Ečenike 3, Mingel, Širanji 1, Espanjol 2, Tahul, Fernandez, Malarač 3, Garsija, Ljoret. Selektor: Hernandez.

U ostalim mečevima drugog kola postignuti su sledeći rezultati:

Kina – Nemačka 10:12 (3:4, 2:2, 2:4, 3:2)
Grčka – Crna Gora  7:9 (2:4, 1:1, 1:1, 3:2)
Rusija – Rumunija 8:11 (2:3, 3:4,2:2, 1:2)

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.