Početna » Evrokupovi » Barseloneti treće mesto, odlična igra Ubovića

Barseloneti treće mesto, odlična igra Ubovića

(Foto: Marcel Tel Bals)

Vaterpolisti Barselonete osvojili su treće mesto u Ligi šampiona, pošto su pobedili Jug rezultatom 14:12. Dubrovčani su bili bolji u prvom poluvremenu, ali je domaći tim serijom golova krajem treće i početkom četvrte deonice došao do tri gola viška. Međutim, Jug je uspeo da se vrati u meč i priđe na gol zaostatka, ali je 50 sekundi pre završetka utakmice naš centar, Nemanja Ubović, svojim trećim golom na utakmici (14:12) stavio tačku na pobedu svog tima.

Barseloneta je vodila 1:0 i 2:1 na početku, ali je Jug golovima Bušlja, Obradovića i Janovića preokrenuo na 4:2 i dva gola prednosti je održavao do početka druge četvrtine, kada su Ečenike i Perone poravnali na 5:5. Posle toga se igralo gol za gol, sve do kraja prvog poluvremena i na odmor se otišlo sa rezultatom 8:8.

U nastavku su domaći zaigrali bolje i serijom golova došli do “+3”. Dubrovčani su uspeli da priđu na gol zaostatka (13:12) dva minuta pre kraja, ali sve je bilo gotovo posle trećeg gola Ubovića, 50 sekundi pre kraja.

Perone, koji je proglašen i za najboljeg igrača finalnog turnira, postigao je četiri gola, kao i Obradović na drugoj strani. Ečenike i Ubović su se po tri puta upisali u strelce.