Početna » Slajder » Pro Reko siguran na početku finalne serije

Pro Reko siguran na početku finalne serije

(Foto: Paolo Zeggio, facebook.com/proreccowaterpolo1913)

Italijanski Pro Reko pobedom je krenuo u odbranu titule, pošto je u prvoj utakmici finalne serije na svom bazenu pobedio Brešu sa 8:4. Naredna utakmica na programu je u sredu, a serija se igra do tri pobede.

Posle nekoliko minuta igre Filjoli je doneo prednost svojoj ekipi, da bi početkom druge četvrtine Andrija Prlainović povisio na 2:0. Sredinom iste deonice Bodegas je smanjio, a Gito je uzvratio, pa je Pro Reko ponovo imao dva gola prednosti. Do kraja prvog poluvremena u strelce su se upisali i Molina, odnosno Đorđeti, pa je ekipa Igora Milanovića na odmor otišla sa rezultatom 4:2.

Sredinom trećeg perioda Đorđeti je domaćem timu doneo „+3“, da bi Aikardi u završnici treće četvrtine pogodio za 6:2 i praktično otklonio dileme oko pitanja pobednika. U poslednjih osam minuta najbolji igrač gostiju, Giljermo Molina, bio je dva puta precizan, ali je tim iz Đenove golovima Aikardija i Gita uspeo da sačuva četiri gola prednosti i povede u finalnoj seriji.