Početna » Domaća takmičenja » Šabac i Taš izborili plasman u Prvu A ligu

Šabac i Taš izborili plasman u Prvu A ligu

sabac-2014-2015

Vaterpolisti Šapca i Taša izborili su Plasman u Prvu A ligu Srbije, pošto su zabeležili po dve pobede u plej-autu. Šabac je posle trijumfa na Tašmajdanu protiv Beograda, pobedu zabeležio i u Kragujevcu, dok je Taš, takođe, upisao još jedan trijumf protiv Singidunuma.

Beograđani su nešto bolje počeli u Kragujevcu, poveli sa 4:3, ali je „domaćin“ uzvratio i gol prednosti je održavao sve do četvrte deonice, kada je serijom golova obezbedio novu pobedu i plasman u Prvu ligu. Najraspoloženiji je bio Cvetković sa pet golova, dok je jedan manje postigao Bosić.

Slično je bilo i u duelu Taša i Singidunuma. Puleni trenera Sakovića poveli su sa 3:2, da bi igrači Taša preokrenuli i na poluvreme otišli sa rezultatom 5:3. U nastavku se borila egal borba, a domaćin je do kraja uspešno sačuvao prednost i stigao do istorijskog uspeha. Istakao se Pešikan kod gostiju sa četiri gola, dok su za domaće po dva postigli Ćirić, Jaćimović i Sajko.

Šabac – Beograd 12:8 (3:4, 3:1, 2:2, 4:1)

Bazen SC Park. Gledalaca 100. Sudije: Stanojević (Jagodina), Jovančević (Vrnjačka Banja). Isključenja: Šabac 5, Beograd 5. Peterci: Šabac 2 (2), Beograd 1 (1).

ŠABAC: Popović, Matović 2, Živanović 1, Bosić 4, Ganić, Tešić, Car, Cvetković 5, Bogićević, Lončarić, Nikolić, Andrejević, Arizanović, Nikolić. Trener: Petrović.

BEOGRAD; Stanković, Šaban, Vuković 3, Ilić 1, Antnasković, Stanić 1, Mirković, Juhas 1, Nikolić, Jovanović 1, Tasić, Marković 1, Radosavljević, Leontijević. Trener: Pavlović.

Taš – Singdunum 12:9 (2:3, 3:0, 3:3, 4:3)

Bazen Tašmajdan.Gledalaca 100. Sudije:Putniković i Golijanin (Beograd). Isključenja; Taš 12, Singidunum 11.

TAŠ: Kozarski, Aleksić 1, Zarić 1, Ćirić 2, Žeželj 1, Jaćimović 2, Ljubenović 1, Sajko 2, Janković 1, Mandrapa 1, Rakić, Stojaković, Muškatirović, Petrić. Trener:Pešić.

SINGIDUNUM:Stevanović, Vukić 1, Vranješ, Makimović, Milosavljević, Gigović, Petrović, Stjepanović 1, Trbojević, Katić 1, Pešikan 4, Milovanović 1, Stevanov, Gudurić 1. Trener: Saković