Početna » Evrokupovi » Partizan odlično počeo, pa pretrpeo novi poraz

Partizan odlično počeo, pa pretrpeo novi poraz

(Foto: Vojislav Petrović, Vaterpolo vesti)

Vaterpolisti Partizan Rajfajzena pretrpeli su novi poraz u Ligi šampiona. Crno-beli su odlično počeli protiv favorizovanog Solnoka, poveli sa 4:0, ali je u nastavku mađarska ekipa zaigrala mnogo bolje i lako stigla do ubedljivog trijumfa.

Tri minuta pre kraja prve četvrtine Partizan je vodio 4:0 zahvaljujući odličnoj igri Mandića i odbrane ispred gola Slobodana Sora. Beograđani nisu mogliu da izdrže takav ritam. Do prvog odmora Danijel Varga i Gocić su smanjili na 4:2. U narednom periodu Mađari su zaigrali odlično. Odbrana je bila sigurna, realizacija igrača više besprekorna, a Deneš Varga nezadrživ. Partizan je još imao 5:5, a onda su igrači Solnoka serijom 4:0 ostvarili nedostižnu prednost.

Najefikasniji kod gostiju bio je Deneš Varga sa pet golova, dok su Madaraš i Vamoš postigli po dva. Kod domaćih istakli su se Mandić i Jakšić sa po tri pogotka.

Partizan Rajfajzen – Solnok 7:13 (4:2, 1:5,2:3, 0:3)

Bazen Banjica. Gledalaca 500. Sudije: Buš (Španija), Špigel (Nemačka).Isključenja Partizan 11, Solnok 7. Peterci:Partizan 1 (1), Solnok 2 (1).

PARTIZAN: Soro, Gilen,Mandić 3, Vico, Subotić 1, Repanović, Gogov, Jakšić 3, Manojlović, Tanasković Stojanović, Asanović, Rističević. Trener: Vujasinović.

SOLNOK: Nadji, Gocić 1, Madaraš 2, Vamoš 2, Janšik. Mezei, Aleksić 1, Tot, Da.Varga 1, De.Varga 5, Hongai, Mitrović 1, Deker. Trener: Ćeh