Početna » Slajder » Dame osvojile bod protiv Nemačke

Dame osvojile bod protiv Nemačke

(Foto: Željko Damnjanović)

Ženska juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije u meču drugog kola kvalifikacionog turnira za odlazak na Evropske Olimpijske igre u Bakuu, osvojila je bod protiv Nemačke, pošto je utakmica završena rezultatom 9:9 (1:2, 1:3, 5:2, 2:2). Ove dve selekcije dele prvu poziciju na tabeli grupe C sa po četiri boda.

Nemice su bile bolje u prvom poluvremenu, na odmor su otišle sa tri gola prednosti (5:2), ali su naše mlade dame, nošene podrškom oko 300 gromoglasnih navijača, došle do preokreta u trećoj deonici i povele sa 7:6. Do kraja utakmice igralo se gol za gol, naša reprezentacija je vodila sa 9:8, ali je Nemačka, ipak, stigla do izjednačenja minut i po pre kraja – 9:9.

U našem timu najraspoloženije su bile Nađa Novaković i Isidora Damnjanović sa po dva pogotka.

Naša reprezentacija se sutra od 11 i 30 na bazenu SC „11. april“ sastaje sa selekcijom Hrvatske.