Početna » Domaća takmičenja » Prva A liga: Ubedljive pobede Starog grada i Banjice

Prva A liga: Ubedljive pobede Starog grada i Banjice

Banjica

U subotu su odigrana i preostala tri meča 11. kola Prve A lige Srbije. Ubedljive pobede ostvarili su Stari grad i Banjica, a trijumfovao je i Zemun. Dan ranije, Nais je u Kikindi bio bolji od ŽAK-a.

Na Tašmajdanu je Stari grad deklasirao Beograd sa 15:6, a pobednik je bio poznat već na poluvremenu, kada su gosti vodili sa 7:2. Do kraja meča Stari grad je samo uvećavao prednost, do konačnih 15:6. Istakao se Alijagić sa tri pogotka, a po dva su dodali Ilić, Mitrović i Đorđević. Isti učinak kod domaćih imao je Ilić.

Banjica je, takođe, ostvarila siguran trijumf u duelu sa Singidunumom i slavila je sa 16:5, a već u prve dve četvrtine napravljena je velika razlika (1:7). Prednjačio je Andrejević sa pet golova, dok su po tri postigli Bakić i Radonjić.

Najzanimljivije je bilo na Novom Beogradu, gde je domaći Zemun savladao ekipu Dunava sa 8:5. Posle izjednačene prve četvrtine, Zemun je na poluvreme otišao sa dva gola viška i uspeo je da sačuva prednost i dođe do novih bodova. Najraspoloženiji je bio Tubić iz gostojućeg tima, koji se četiri puta upisao u strelce, dok je u pobedničkom sastavu najefikasniji bio Bursać sa tri gola.

Beograd – Stari grad 6:15 (0:3,2:4,2:5,2:3)

BEOGRAD: Stanković, A. Vuković, U. Vuković, Ilić 2, Antanasković, Stanić, Stefanović 1, Juhas 1, Joksimović, Jovanović, Tasić 1, Marković 1, Radosavljević, Leontijević. Trener: Pavlović.

STARI GRAD: Kukić, Ilić 2, Mitrović 2, Šehović, Rudić, Đujić 1, Alijagić 3, Cvetić, Čivović 1, Đordjević 2, Šečerović 1, Filipović 1, Macić, Čučković 1. Trener: Mijalkovski.

Singidunum – Banjica 5:16 (1:3, 0:4, 3:3, 1:6)

SINGIDUNUM: Vasović, Trbojević, Vranješ 1, Milovanović, Milosavljević, Gigović 1, Mojić 2, Stjepanović, Petrović, Bojović 1, Pešikan, Tošić, Odalović. Trener: Saković

BANJICA: Brakočević, Kasum 1, Janković 1, Bakić 3, Petković 1, Janošević, Lukić 1, Andrejević 5, Japundžić 1, Raca, Radonjić 3, Stamenić, Crnogorčević. Trener: Milenković.

Zemun Bosal – Dunav 8:5 (2:2,2:0,2:1,2:2)

ZEMUN BOSAL: Marković, Jelača 1, Đukić, Ljubenović 1, Perković 1, Dragišić, Tušup 1, Bursać 3, Dukić, Maksimović 1, Timotić, Kecojević, Pantović, Vasiljević. Trener: Ivanović.

DUNAV: Ristić, Mandić, Rađenović, Šćepanović, Tintor, Vujović, Šulc, Marković, Tubić 4, Petković, Popović 1, Jevrić, Popović, Marinković. Trener: Bilić.