Početna » Evrokupovi » Poraz Partizana, sigurni Solnok i Primorje

Poraz Partizana, sigurni Solnok i Primorje

partizan-tim

U petom kolu Lige šampiona vaterpolisti Partizana izgubili su u Nemačkoj od ekipe Špandaua sa 8:6, a crno-beli su nekoliko puta imali i dva gola prednosti. U hrvatskom de
rbiju Primorje je bilo protiv Juga sa 10:5, dok je Solnok zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini savladao Galatasaraj rezultatom 15:11.

Partizan je odlično krenuo, dva puta je iskoristio igrača više i poveo je sa 2:0 preko Subotića i Vica. Martin Femera je smanjio krajem prvog perioda, da bi posle još jednog isključenja igrača domaćih, Ognjen Stojanović vratio crno-belima dva gola prednosti (1:3). Usledila je serija domaćeg tima od 3:0, pa je Špandau dva i po mintua pre kraja prvog poluvremena prvi put na meču imao gol prednosti (4:3).

Posle nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu poravnao je Đorđe Tanasković, a nešto kasnije Partizanu je prednost vratio Stojanović.

Nemački tim je posle tog vođstva pulena Vladimira Vujasinovića napravio ključnost prednost. Sa četiri gola u nizu, krajem treće i početkom četvrte četvrtine, Špandau je poveo sa, ispostaviće se nedostižnih 8:5. Tri od četiri gola u toj seriji domaćih postigao je Mateo Ćuk, a do kraja susreta Mandić je uspeo samo da ublaži poraz – 8:6.

Upravo je Ćuk bio najefikasniji na meču sa četiri gola. Dva je postigao Famera, kao i na drugoj strani Stojanović.

sandro-sukno

U hrvatskom derbiju ekipa Primorja je slavila sa 10:5 protiv Juga, koji je tako pretrpeo prvi poraz u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

Domaći su već u prvoj četvrtini pokazali da su u ovom trenutku kvalitetniji od rivala iz Dubrovnika i da pobeda od pre nekoliko dana nije slučajna. Posle izjednačene borbe u prvih nekoliko minuta utakmice, Primorje je za samo dva i po minuta postiglo četiri gola i povelo sa 5:1 na kraju prvog perioda. U istom ritmu vaterpolisti iz Rijeke nastavili su i u drugoj četvrtini, pa su uspeli do poluvremena i da uvećaju prednost (8:3). Preko pogotka Havijera Garsije sredinom treće deonice Primorje povelo sa 9:3 i do kraja meča domaći su rutinski čuvali prednost. Sandro Sukno je bio najraspoloženiji sa tri pogotka, a po jedan manje su postigli Radu i Garsija.

Stefan Mitrović (Foto: Solnok)

Mađarski Solnok je na svom bazenu nešto lošije počeo protiv Galatasaraja, gubio je sa 7:6 na poluvremenu, ali je zahvaljujući odličnoj igri u trećoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 7:1, preokrenuo i stekao pet golova prednosti pred početak četvrte deonice. Do kraja meča domaći su bez problema održavali prednost i trijumfovali su sa 15:11. Istakao se reprezentativac Srbije, Stefan Mitrović, sa pet golova. Živko Gocić je postigao tri, a Milan Aleksić dva. Na drugoj strani, Vjekoslav Pasković je bio najraspoloženiji sa četiri pogotka, a naš centar Slobodan Nikić je postigao dva.

Kao i uvek, na portalu VLV.hu možete da pogledate sve golove.

Crno-beli su četvrti na tabeli sa tri boda, koliko imaju i Galatasaraj i Špandau. Ispred njih su Primorje, Jug i Solnok sa po 12, pa se već sada može reći da su te tri ekipe na korak od fajnal siksa.